Tajemnice, które skrywa Bałtyk

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 10:00
Dlaczego Bałtyk jest zimny i słodki? Co to jest fitobentos? Jak wygląda omułek i ostrygojad? Kto wymyślił kosz plażowy? 
Audio
  • Co skrywa nasze morze? (Zagadkowa niedziela/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Oleg Voronische

Okładka książki "Balticarium" Okładka książki "Balticarium"

"Balticarium" to ilustrowany album o Morzu Bałtyckim, o bałtyckich zwierzętach, roślinach, portach, latarniach, tajemnicach skrytych na dnie, ale też ekologicznych zagrożeniach. W książce odwiedzamy miasta, plaże i warte uwagi miejsca nadbałtyckich państw: Polski, Niemiec, Danii, Szwecji, Finlandii, Estonii, Rosji, Łotwy i Litwy. Poznajemy nasze morze, dzięki czemu możemy docenić jego niepowtarzalny urok. Szczególnie teraz, gdy Bałtyk i cała planeta woła o pomoc.

– Z Morzem Bałtyckim jest tak, że organizmów, zwierząt i roślin nie ma aż tak wiele, a to ze względu na małą ilość soli. Rośliny są potrzebne po to, aby były pożywieniem dla zwierząt – mówi wydawca książki Magdalena Kłos-Podsiadło. 

Jakie tajemnice skrywa Morze Bałtyckie? Czy żyją w nim syreny? Dlaczego Bałtyk jest słony? Odpowiedzi na te pytania w dołączonym nagraniu audycji.  

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziel
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość:
Magdalena Kłos-Podsiadło (wydawczyni, wydawnictwo Wytwórnia)
Data emisji: 13.10.2019
Godzina emisji: 9.05

kw

Czytaj także

Adam Bielecki: dla mnie góry zawsze pachniały przygodą

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 10:00
"Zagadkową niedzielę" znowu spędziliśmy w plenerze! Tym razem Katarzyna Stoparczyk w towarzystwie Oli, Jany, Tymka i Lei nadają z Lądka Zdroju, gdzie odbywa się XXIV Festiwal Górski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagadkowe orangutany i wszystko o wędrowaniu

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2019 10:00
W tę "Zagadkową Niedzielę" w Trójkowym studiu, oprócz Katarzyny Stoparczyk, pojawili się Kasia, Amanda, Krystyna oraz debiutująca Maja, która w wieku 9 lat napisała książkę. Odwiedził nas również gość!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagadkowe pająki i podróż na Madagaskar

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2019 10:00
Które zwierzę nigdy nie zapada w zimowy sen, a jego zęby rosną cały czas? Dlaczego nie powinniśmy dotykać delfinów w oceanariach? Co to jest Stegodyphus? Odpowiedzi na te wszystkie pytania szukaliśmy w naszym zagadkowym studiu!
rozwiń zwiń