Zagadkowa fascynacja muzyką

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2019 10:00
Tym razem w "Zagadkowej niedzieli" Katarzyna Stoparczyk gości Pawła Podgórskiego, znakomitego aktora, wokalistę i wychowawcę dzieci i młodzieży.
Audio
  • Opowieść o chłopcu, który chciał być nauczycielem (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Witthaya lOvE

Twórca i założyciel oraz wykładowca Warsztatowej Akademii Musicalowej opowiada o swoich muzycznych fascynacjach, musicalowych inspiracjach oraz jak motywuje dzieci do śpiewu i tańca.

– Pasja jest najważniejsza. Bez niej człowiek jest ubogi i dla mnie była ona najważniejsza. Ja jednak nie chciałem być aktorem. Moi koledzy chcieli być marynarzami, piłkarzami, strażakami, ale ja od dziecka chciałem być nauczycielem. W klasie śmiano się ze mnie z tego powodu, ale mnie to nie zniechęcało. Moi rodzice są nauczycielami i zawsze mi powtarzali, że ktoś, kto jest dobry w tym zawodzie, to taki człowiek, który potrafi skupić uwagę uczniów, potrafi je doceniać. Moim priorytetem jest to, by żadne z dzieci, z którymi pracuję, nie było anonimowe. Chcę by każde było właśnie doceniane, nie oceniane – mówi Paweł Podgórski.

O swojej twórczości opowiada również Brandon Mull, jeden z najwybitniejszych amerykańskich autorów książek dziecięcych – wywiad specjalnie dla najmłodszych słuchaczy przygotowała Agnieszka Furtak-Bilnik.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Autorka materiału dodatkowego:
Agnieszka Furtak-Bilnik
Goście: Brandon Mull (pisarz, autor powieści fantasy dla dzieci), Paweł Podgórski (aktor teatralno-musicalowy, filmowy, wokalista, absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, związany z Teatrem Muzycznym "Roma" w Warszawie, współzałożyciel Centrum Rozwoju Artystycznego)
Data emisji: 1.12.2019
Godzina emisji: 9.06

ml

Czytaj także

Gdy zabraknie pszczół, zostaną nam cztery lata

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2019 10:12
To była zagadkowa podróż tropem pszczół. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sambor Dudziński: zawsze marzyłem i robię to nadal

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 10:00
Najpierw wdrapał się na kamienny cokół. Potem zgrabnie wskoczył na grzbiet konia. Koń miał skrzydła, więc okazał się być Pegazem. Mały chłopiec wiedział o tym więc cierpliwie czekał kiedy koń w końcu wzniesie się i poleci.
rozwiń zwiń