X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zagadkowa fascynacja muzyką

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2019 10:00
Tym razem w "Zagadkowej niedzieli" Katarzyna Stoparczyk gości Pawła Podgórskiego, znakomitego aktora, wokalistę i wychowawcę dzieci i młodzieży.
Audio
  • Opowieść o chłopcu, który chciał być nauczycielem (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Witthaya lOvE

Twórca i założyciel oraz wykładowca Warsztatowej Akademii Musicalowej opowiada o swoich muzycznych fascynacjach, musicalowych inspiracjach oraz jak motywuje dzieci do śpiewu i tańca.

– Pasja jest najważniejsza. Bez niej człowiek jest ubogi i dla mnie była ona najważniejsza. Ja jednak nie chciałem być aktorem. Moi koledzy chcieli być marynarzami, piłkarzami, strażakami, ale ja od dziecka chciałem być nauczycielem. W klasie śmiano się ze mnie z tego powodu, ale mnie to nie zniechęcało. Moi rodzice są nauczycielami i zawsze mi powtarzali, że ktoś, kto jest dobry w tym zawodzie, to taki człowiek, który potrafi skupić uwagę uczniów, potrafi je doceniać. Moim priorytetem jest to, by żadne z dzieci, z którymi pracuję, nie było anonimowe. Chcę by każde było właśnie doceniane, nie oceniane – mówi Paweł Podgórski.

O swojej twórczości opowiada również Brandon Mull, jeden z najwybitniejszych amerykańskich autorów książek dziecięcych – wywiad specjalnie dla najmłodszych słuchaczy przygotowała Agnieszka Furtak-Bilnik.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Autorka materiału dodatkowego:
Agnieszka Furtak-Bilnik
Goście: Brandon Mull (pisarz, autor powieści fantasy dla dzieci), Paweł Podgórski (aktor teatralno-musicalowy, filmowy, wokalista, absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, związany z Teatrem Muzycznym "Roma" w Warszawie, współzałożyciel Centrum Rozwoju Artystycznego)
Data emisji: 1.12.2019
Godzina emisji: 9.06

ml

Czytaj także

Gdy zabraknie pszczół, zostaną nam cztery lata

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2019 10:12
To była zagadkowa podróż tropem pszczół. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sambor Dudziński: zawsze marzyłem i robię to nadal

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 10:00
Najpierw wdrapał się na kamienny cokół. Potem zgrabnie wskoczył na grzbiet konia. Koń miał skrzydła, więc okazał się być Pegazem. Mały chłopiec wiedział o tym więc cierpliwie czekał kiedy koń w końcu wzniesie się i poleci.
rozwiń zwiń