X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kamila Kielar i jej wielkie podróże

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2019 09:00
Rzadko zdarza się, by ktoś potrafił patrzeć na świat z wrażliwością dziecka, buntem nastolatka i przytomnym okiem dorosłego cenzora. A o tym świecie opowiadał tak, że człowiek wchodzi w tę opowiadaną historię do samego końca.
Audio
  • Wielkie wyprawy Kamili Kielar (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Kamila Kielar
Kamila KielarFoto: archiwum prywatne

– W fińskiej Laponii mieszka… dwóch Świętych Mikołajów. Jeden z nich, to ten, do którego wysyłamy listy na koło podbiegunowe. Jednak, przy granicy z Rosją jest jeszcze niezwykła, wielka góra o kształcie ucha, które słucha dziecięcych marzeń. Może ona ściągnąć je wszystkie do siebie, wysłuchać ich i sprawić, by stały się one rzeczywistością – opowiada podróżniczka Kamila Kielar.

Kiedy w roku 2018 otrzymała Kolosa, w uzasadnieniu napisano: "za bezwzględność w pokazywaniu mechanizmów, które sterują dzisiejszym światem, i umiejętność przykuwania uwagi do tematów ważnych".

Jest podróżnikiem, etologiem, fotografem przyrody, dziennikarzem i mówcą. Podróżuje głównie solo, samotnie przejechała rowerem Alaskę, Kamczatkę oraz Jukon (w zimie, przy temperaturach spadających do -40 stopni Celsjusza). W trakcie półrocznej wędrówki przemierzyła też rozciągający się między Meksykiem a Kanadą szlak Pacific Crest Trail. Jej ukochane miejsce na świecie to Laponia, do której kiedyś przeprowadzi się na stałe.

W studiu pojawia się także Joanna Olech, która opowiada o nagrodzonych książkach w konkursie Książka Roku 2019 Polskiej Sekcji IBBY. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Goście: Kamila Kielar (podróżniczka, pisarka), Joanna Olech (graficzka i autorka książek dla dzieci i młodzieży)
Data emisji: 15.12.2019
Godzina emisji: 9.08

ml


Czytaj także

Michał Woroch: trzeba trochę oddać od siebie

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2019 10:00
To była niezwykle poruszająca opowieść człowieka, który mimo choroby i utraty sił, potrafił zdobyć ten świat. Wykazał się hartem ducha i odwagą. A także wrażliwością kogoś, kto pięknie potrafi patrzeć, ale także widzieć. I opowiadać. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niedziela w zagadkowym Zamościu!

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2019 10:00
Prosto ze Szczebrzeszyna, gdzie chrząszcz brzmi w trzcinie i gdzie właśnie zakończył się Festiwal Języka Polskiego, pojechaliśmy do Zamościa. Katarzyna Stoparczyk oraz Daria, Jagódka i Franek poprowadzili audycję z tamtejszego ogrodu zoologicznego.
rozwiń zwiń