X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wielkie wyprawy AfrykAnki

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2020 10:00
Jak mówi sama o sobie, jest "piorunującą mieszanką Pippi Långstrump i Ani z Zielonego Wzgórza". To chodzący wulkan optymizmu. Od dziecka jednak fascynowało ją jedno: dalekie podróże.
Audio
  • Afrykańskie przygody prawdziwej Pippi Langstrumpf, czyli Anny Olej-Kobus (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Volodymyr Burdiak

Anna Olej-Kobus, czyli AfrykAnka, od najmłodszych lat skazana była na los podróżniczki. Na swoje pierwsze urodziny otrzymała w prezencie Wielki Atlas Świata, a jej tata, kapitan żeglugi wielkiej, przysyłał małej Ani pocztówki z miejsc, które odwiedzał. Do Afryki pierwszy raz trafiła, mając jedynie 7 lat. Od tamtej pory zdążyła napisać kilkanaście książek podróżniczych, między innymi poświęconych Czarnemu Lądowi, kilkaset artykułów i zrobić setki zdjęć, które w dużej części znalazły się w blisko 30 albumach.

– Mój tata był prawdziwym kapitanem, a ja nosiłam rude warkocze, czyli porównanie z Pippi Langstrumpf jest tu właściwe. Było kiedyś tak, że mój tata miał akurat pracę w Afryce. Jako siedmioletnia dziewczynka popłynęłam tam statkiem. Po dwóch miesiącach dopłynęliśmy do nigeryjskiego portu w Lagos, gdzie mieszkałam potem kolejnych kilka miesięcy. Gdy teraz przyjechałam do bardzo podobnego rejonu, miałam silne poczucie "hej, ja tu kiedyś byłam". Najczęściej w dzieciństwie zapadają nam w pamięć słowa, marzenia, pomysły i nigdy nie wiadomo co sprawi, że wyrośniemy na taką osobę, jaką później jesteśmy – opowiada Anna Olej-Kobus.

AfryKanka kocha podróżować samotnie, ale również chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Zawodowo spełnia się również jako pilotka wypraw i opowiadaczka historii. Trzeba przyznać, że z takim przewodnikiem każda wyprawa staje się niezapomnianą przygodą!

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Anna Olej-Kobus (autorka książek, podróżniczka, pilotka wypraw, opowiadaczka historii, dziennikarka, fotografka)
Data emisji: 12.01.2020
Godzina emisji: 9.06

ml/kr

Czytaj także

Zagadkowa fascynacja muzyką

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2019 10:00
Tym razem w "Zagadkowej niedzieli" Katarzyna Stoparczyk gości Pawła Podgórskiego, znakomitego aktora, wokalistę i wychowawcę dzieci i młodzieży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grudniowy, rodzinny czas

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 10:00
Czesław Mozil, Grajkowie Przyszłości i przebojowy, adwentowy artystyczny projekt pt. "Kiedyś to były święta".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamila Kielar i jej wielkie podróże

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2019 09:00
Rzadko zdarza się, by ktoś potrafił patrzeć na świat z wrażliwością dziecka, buntem nastolatka i przytomnym okiem dorosłego cenzora. A o tym świecie opowiadał tak, że człowiek wchodzi w tę opowiadaną historię do samego końca.
rozwiń zwiń