Sambor Dudziński i jego zagadkowe instrumenty

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2020 10:00
– Pasja jest naszym zadaniem na Ziemi – mówił wokalista, kompozytor i multiinstrumentalista Sambor Dudziński, który na Festiwal "Trójka Górom" przyszedł z trzema walizkami zaczarowanych instrumentów. 
Audio
  • Bractwo Walońskie i zagadkowe instrumenty (Zagadkowa niedziela/Trójla)
Zagadkowa niedziela na Festiwalu Trójka Górom
"Zagadkowa" niedziela na Festiwalu "Trójka Górom"Foto: Polskie Radio

– Pasja nadaje sens naszemu życiu. Człowiek bez pasji staje się smutny, bo wykonuje rzeczy, które go nie cieszą. Pasja sprawia, że nawet kiedy robimy rzeczy, za którymi nie przepadamy, to za chwilę wracamy do naszego małego świata, który może mieścić się nawet we fragmencie pokoju i możemy tę pasję rozwijać – tłumaczył dzieciom muzyk.

Sambor Dudziński i jego "dźwiękowiązałka"   Foto: Gabriela Darmetko Sambor Dudziński i jego "dźwiękowiązałka" Foto: Gabriela Darmetko

W Zagadkowym Studiu (wyjątkowo umiejscowionym w Norweskiej Dolinie) pojawił się także Robert Pawłowski – jeden z dwunastu mistrzów Bractwa Walońskiego, przewodnik oraz pomysłodawca i współtwórca osady Średniowiecznych Poszukiwaczy Skarbów, który opowiedział o znaczeniu nazwy Szklarskiej Poręby i o pierwszych poszukiwaczach skarbów na tym terenie, którymi okazali się… starożytni Grecy!

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Goście: Sambor Dudziński (aktor teatralny, wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista), Robert Pawłowski (mistrz Bractwa Walońskiego, przewodnik, pomysłodawca i współtwórca osady Średniowiecznych Poszukiwaczy Skarbów)
Data emisji: 16.02.2020
Godzina emisji: 9.07

kr


Czytaj także

Kosmicznie i zagadkowo

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2020 10:12
Tym razem lecimy w Kosmos. Tam dowiadujemy się, czy rzeczywiście istnieje dziewiąta planeta. Poznajemy także losy Betelgezy i komety, która przyleciała do nas spoza Układu Słonecznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielkie wyprawy AfrykAnki

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2020 10:00
Jak mówi sama o sobie, jest "piorunującą mieszanką Pippi Långstrump i Ani z Zielonego Wzgórza". To chodzący wulkan optymizmu. Od dziecka jednak fascynowało ją jedno: dalekie podróże.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Doktor, która uczy dzieci szanować odmienność

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2020 10:00
– Moja praca nie polega tylko na tym, że patrzę na ekran monitora i podziwiam to wnętrze, ale mogę też zobaczyć emocje dzieci i rodziców – mówiła w Zagadkowym Studiu dr Magdalena Kryger, pediatra dziecięcy i autorka książki "Wróżka Zuzia i cudowne dzieci".
rozwiń zwiń