Od Bałtyku po wybrzeża Australii

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2020 10:00
Tym razem, naszym gościem jest Aleksandra Karkowska, autorka książek pt. "A może, morze" i "B jak Batory".
Morze Bałtyckie
Morze BałtyckieFoto: Marek Walica/shutterstock.com

"B jak Batory" Aleksandra Karkowska "B jak Batory" Aleksandra Karkowska

Z wykształcenia ekonomistka, z zawodu konsultantka, z zamiłowania organizatorka imprez kulturalnych. Społecznie tworzy Festiwal Otwarte Ogrody. Kocha podróże, książki, fotografię. Z Aleksandrą Karkowską rozmawiamy oczywiście o Bałtyku i Batorym.


Posłuchaj
51:57 2020_08_02 09_06_06_PR3_Zagadkowa_niedziela.mp3 Podróże po morzach (Zagadkowa niedziela/Trójka)

 

Historia statku M/S Batory pokazana jest w książce "B jak Batory" za pomocą map na poszczególnych stronach, na których są zaznaczone trasy statku w poszczególnych okresach historycznych, ważne porty, do których przypływał oraz ciekawostki. To produkt edukacyjny, popularyzatorski, ilustrowany za pomocą kolaży z wyjątkowych fotografii pochodzących z prywatnych archiwów.Dzwonimy także do Australii, gdzie czeka na nas znakomity fotograf, Thomas Wielecki. Poznajemy Australię z opowieści człowieka, który trzykrotnie przemierzył ją samotnie. To interesujące opowieści, które zazwyczaj nie są dostępne dla turystów.

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Goście: Aleksandra Karkowska (pisarka), Thomas Wielecki (fotograf)
Data emisji:
 2.08.2020
Godzina emisji: 9.06

mat. prasowe/ml

Czytaj także

Słoniowe opowieści Anny Olej-Kobus

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2020 11:00
– Ludzie myślą, że słoń z trąbą do góry oznacza szczęście. Faktycznie, kiedy słoń ma podniesioną trąbę, wygląda jakby się uśmiechał. Słonie jednak mają zupełnie inne sposoby porozumiewania się – mówiła podróżniczka, dziennikarka i pisarka Anna Olej-Kobus, która przywitała się z Katarzyną Stoparczyk i wirtualnymi małymi gośćmi Zagadkowego Studia w kilku różnych językach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odkrywczy James Watt i jego wynalazek!

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2020 11:00
Jakie były kulisy wynalezienia maszyny parowej, czyli urządzenia, które przyśpieszyło świat? Opowiedział nam o tym Marcin Jamkowski, pisarz, dziennikarz i podróżnik, który pojawił się w Zagadkowym Studiu z książką swojego autorstwa "Wielcy odkrywcy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Osy – kłopotliwe, ale i potrzebne owady

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2020 11:00
Tym razem Zagadkowe Studio Katarzyny Stoparczyk odwiedził popularyzator nauki, dziennikarz i przyrodnik Wojciech Mikołuszko, na którego balkonie uwili sobie gniazdo nowi mieszkańcy. I nie są to gołębie, tylko… osy! Czy nasz gość jest zadowolony z takiego sąsiedztwa?
rozwiń zwiń