W intrygującym świecie ilustracji. Trwa nabór do konkursu JASNOWIDZE 2020

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2020 11:00
Trwa nabór do czwartej już edycji konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE 2020, któremu patronuje m.in. Trójka. – To, co jest bardzo ważne, jeżeli nie najważniejsze, w książkach dla dzieci, to ilustracje. Najfajniej jest, gdy ilustracje razem z treścią opowiadają to, co jest w książce, tworzą tę historię wspólnie – mówiła w Zagadkowym Studiu Kasia Domańska z Wydawnictwa Dwie Siostry.
Grafika ilustracyjna
Grafika ilustracyjnaFoto: shutterstock.com/Andrii_M

Posłuchaj
102:21 2020_10_11 09_05_30_PR3_Zagadkowa_niedziela.mp3 4. edycja konkursu JASNOWIDZE – ilustratorzy z całego świata dla dzieci (Zagadkowa niedziela/Trójka)

 

Dziedzina książki dziecięcej to intrygująca i niewyczerpana przestrzeń, w której wiele pozostało jeszcze do odkrycia.

jasnowidze_2020.png
4. Międzynarodowy konkurs na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE!

Celem organizatora konkursu JASNOWIDZE jest wspieranie twórców, dla których ważne jest, aby do dzieci trafiały nowe piękne książki, wartościowe zarówno ze względu na treść, jak i formę. Dlatego już po raz czwarty zaprasza autorów, ilustratorów, grafików i wszystkich książkotwórców z Polski i zagranicy.

Podczas ostatnich trzech edycji konkursu JASNOWIDZE do redakcji wydawnictwa przyszło 1500 projektów książek – W tym konkursie powstały super książki dla dzieci. Do tej pory wygrały książki i śmieszne i dziwne i bardzo pomysłowe, np. książka w języku migowym – zaskakuje Kasia Domańska.

Organizator konkursu JASNOWIDZE 2020 do udziału zaprasza debiutantów i doświadczonych twórców występujących indywidualnie lub zespołowo. Uczestnicy muszą mieć ukończone 18 lat. Swoje projekty można wysyłać drogą elektroniczną do 15 grudnia 2020 roku.

Gośćmi "Zagadkowej niedzieli" byli także historyk i dziennikarz Łukasz Modelski, który zdradził kilka historycznych przepisów kulinarnych oraz chora na białaczkę limfoblastyczną Milena Balsewicz wraz z rodzeństwem – Emilą i Miłoszem, z którymi Katarzyna Stoparczyk poruszyła temat rodzinnej więzi mogącej pokonać wszelkie przeszkody.

"Mała historia kuchni. Dzieje się je" - Łukasz Modelski opowiada o swojej książce./Wydawnictwo Bajka

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Goście: Kasia Domańska (Wydawnictwo Dwie Siostry), Łukasz Modelski (historyk sztuki, dziennikarz), Milena, Emila i Miłosz Balsewiczowie
Data emisji: 11.10.2020
Godzina emisji: 9.05

mat. prasowe/kr

Czytaj także

Kulinarna historia świata. Czym rozkoszowano się przez wieki?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2020 10:00
– Na zachowanych malowidłach widać jak podawano faraonowi lub innemu ważnemu urzędnikowi mnóstwo jedzenia. To były głównie ptaki: kaczki, gęsi, bociany. Jadano w tamtych czasach języki bocianie, a także języki flamingów. Te musiało być coś specjalnego, bo te ostatnie jadali Egipcjanie, a później także Grecy i Rzymianie – opowiada Łukasz Modelski, współautor książki "Mała historia kuchni. Dzieje się je"
rozwiń zwiń

Czytaj także

O człowieku, który przedstawił Polakom… keczup!

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2020 11:00
Tej niedzieli Zagadkowe Studio ponownie odwiedził dziennikarz i historyk Marcin Dobrowolski, a to oznacza kolejną porcję ciekawostek historycznych. Nasz gość opowiedział m.in.… historię sosu pomidorowego przez niektórych nazywanego polskim keczupem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odkrywczy James Watt i jego wynalazek!

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2020 11:00
Jakie były kulisy wynalezienia maszyny parowej, czyli urządzenia, które przyśpieszyło świat? Opowiedział nam o tym Marcin Jamkowski, pisarz, dziennikarz i podróżnik, który pojawił się w Zagadkowym Studiu z książką swojego autorstwa "Wielcy odkrywcy".
rozwiń zwiń