Wielcy, o których mali powinni zawsze pamiętać

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2020 11:00
Danuta Szaflarska, Jan Kobuszewski, Wojciech Młynarski, Wojciech Pszoniak. Co naszym dzieciom mówią te nazwiska?
Wojciech Młynarski i Katarzyna Stoparczyk
Wojciech Młynarski i Katarzyna StoparczykFoto: Polskie Radio
Pszoniak Stoparczyk 1200.jpg
Wojciech Pszoniak. Ostatnia rozmowa z Katarzyną Stoparczyk

Niestety niewiele. Dlatego w naszym Zagadkowym Studiu odmieniliśmy je przez wszystkie przypadki i raz jeszcze wypuściliśmy w świat głos ludzi, którzy wychowali pokolenie rodziców i dziadków naszych najmłodszych zagadkowych Słuchaczy. Niech i oni sobie te nazwiska dobrze zapamiętają. 

Posłuchaj
106:01 2020_11_01 09_05_03_PR3_Zagadkowa_niedziela.mp3 Danuta Szaflarska, Wojciech Pszoniak i Wojciech Młynarski we wspomnieniach (Zagadkowa niedziela/Trójka)
 

Ile trzeba mieć w sobie siły i ile potrzeba mieć w sobie serca, by tracąc własne dziecko, potrafić pomagać innym? Tak potrafi on, Łukasz Mituła, tata Marysi, która odeszła od nas w wakacje zeszłego lata. Dzisiaj jej tata pomaga innym, ciężko chorym dzieciom. A w przeddzień urodzin Marysi, 14 listopada zorganizuje koncert pt. "Przyjaciele Marysi dla Aniołków. Pomagamy Zosi". O koncercie i wielu innych akcjach charytatywnych z Łukaszem Mitułą, a także dziećmi, które staną na scenie po to, by jak mówią, zaśpiewać dla Aniołków i dla niej, kilkumiesięcznej Zosi, która bardzo dzisiaj potrzebuje wsparcia, Kasia Stoparczyk rozmawiała razem z Klarą.

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Goście: Łukasz Mituła (tata Marysi, organizator koncertu "Przyjaciele Marysi dla Aniołków. Pomagamy Zosi")
Data emisji: 1.11.2020
Godzina emisji: 9.06

kr

Czytaj także

Taki dynks, który służy do tentegowania

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 11:15
Czy wiecie, czym jest wihajster, do czego służy i skąd się wziął w języku polskim? Okazuje się, że w naszym języku ojczystym jest wiele słów, chociaż może nie tak dziwnych, które pożyczyliśmy z innych języków. I o nich właśnie pisze w swojej najnowszej książce Michał Rusinek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagadkowy internet i jego mniej jasne strony

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2020 09:00
W czasach pandemii życie dorosłych, ale także dzieci, w dużej mierze przeniosło się do sieci. A internet oprócz wszystkich fajnych i ciekawych rzeczy, ma także swoją ciemną, mniej ciekawą i mniej bezpieczną stronę. Jak się przed nią chronić, na co trzeba uważać?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niespodzianki w operze i w szkole

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 12:00
Jak zwykle nasze spotkanie zaczynamy od zagadki. Oczywiście nie może też się obyć bez spotkania z ciekawymi gośćmi: tym razem Zagadkowe Studio odwiedzą Magdalena Małecka oraz Przemek Staroń. Oboje zajmują się pisaniem, chociaż każde z nich w zupełnie innym gatunku.
rozwiń zwiń