Urszula Dudziak. O recepcie na szczęście i zszywaniu zerwanych więzi

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 11:15
Ostatnia w tym roku "Zagadkowa niedziela" zaskoczyła słuchaczy. Ona zawsze zaskakuje, ale tym razem - ponad zwykłą miarę. Czym? Osobą prowadzącej, gdyż w pierwszej godzinie programu zamiast Kasi Stoparczyk za mikrofonem usiadła Ola Kaczkowska. Ależ niespodzianka!
Urszula Dudziak podczas koncertu z cyklu To, co najpiękniejsze...
Urszula Dudziak podczas koncertu z cyklu "To, co najpiękniejsze..."Foto: D. Golik/PR

bajor 1200.JPG
Michał Bajor: nie słucham swoich płyt

Niespodzianką był także zagadkowy gość: Urszula Dudziak, znakomita wokalistka jazzowa. W świątecznej rozmowie z Kasią opowiadała o swojej karierze i tremie na scenie, ale przede wszystkim o dzieciństwie, radości życia i tym, jak zszyć to, co rozerwane, rozdzielone między ludźmi.


Posłuchaj
104:48 2020_12_27 09_06_14_PR3_Zagadkowa_niedziela.mp3 Rozmowa z Urszulą Dudziak (Zagadkowa niedziela/Trójka)

– Ludzie mnie pytają, kiedy mam wakacje, a ja odpowiadam, że wakacje mam zawsze. Bo kocham to, co robię. I mam radość w sercu od rana do wieczora. I tę radość dzielę i podaję dalej ludziom. A ci ludzie także ja dzielą i podają jeszcze dalej – mówi o swoim podejściu do życia i do ludzi Urszula Dudziak. 

– Myślę, że każdy ma jakiś dar, tylko trzeba go dostrzec i odszukać. Nie jest to proste, ale możliwe. I ważne. Dlaczego? Kiedyś uważało się, że jeśli człowiek nie wykorzystuje swojego potencjału, to choruje. I ja też tak uważam – tłumaczy wokalistka. – Bo ma się niezwykłą energię, która jest uwięziona, hasa w naszym organizmie i robi krzywdę - dodaje.

Urszula Dudziak – Moja Kolęda (Official Audio)


***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzą: Aleksandra KaczkowskaKatarzyna Stoparczyk
Gość: Urszula Dudziak (wokalistka jazzowa)
Data emisji: 27.12.2020
Godzina emisji: 9.06, 10.06

pr


Czytaj także

Jacek Cygan: najłatwiej pisze się dla tych, których się zna

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2020 13:07
– Gdy piszę tekst piosenki, to robię to przez tego, dla kogo tworzę. Muszę poznać, kim ta osoba jest, jaką postać możemy zbudować na scenie. Wspomagam się tą osobą i muzyką kompozytora. Kradnę trochę z duszy artysty, trochę z nut i na tym buduję. Żeby tak ukraść coś komuś z duszy, wpierw patrzy się tej osobie w oczy, a potem siada się i myśli: co jest w tym człowieku najważniejsze? Jaka jest o nim prawda? – opowiada gość Katarzyny Stoparczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Renata Przemyk: dałam radę, choć nie było łatwo

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 14:15
Nasz gość przez lata krył za potężnym głosem ogromną niepewność i wrażliwość. - Miałam przeświadczenie, że muszę się pojawić na scenie i że jeśli tam się uda, to ze wszystkim się uda - opowiada Katarzynie Stoparczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sebastian Karpiel-Bułecka: czasem w moim życiu dominują emocje

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2020 14:15
Skrzypek, wokalista, architekt i góral. Twierdzi, że jego siła wynika właśnie z mocnych, góralskich korzeni. I to one nigdy nie pozwoliły mu pójść na skróty. O tym opowiada także na scenie, bo przecież poprzez śpiewanie opowiada o własnym losie.
rozwiń zwiń