X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tajemnicza wizyta gościa z XV wieku

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2011 12:46
Do trójkowego studia przybył tajemniczy jegomość - Mistrz Piernikarski Paweł. W "Zagadkowej niedzieli" zdradził tajemnicę wypieku toruńskich pierników.
Audio
Tajemnicza wizyta gościa z XV wieku
Foto: Glow Images/East News

Święta zbliżają się wielkimi krokami. W każdym domu smakowite zapachy dolatują z kuchni. W Święta Bożego Narodzenia na stole, ale i na choince, nie może zabraknąć pachnących pierników. A jak wiadomo najlepsze pierniki wypiekane są w Toruniu. Tradycja wypieku korzennych ciastek pochodzi już z XV wieku. W stolicy pierników wszyscy wiedzą, że koniecznie należy do nich dodać: pieprz, cynamon, gałkę muszkatołową, imbir i goździki. Jakie jeszcze zwyczaje wiążą się z piernikowymi wypiekami, dowiesz się słuchając audycji "Zagadkowa niedziela".

W audycji nie zabrakło również wizyty Piernikowej Korzennej Wróżki - Posłuchaj.

Audycję prowadziła Katarzyna Stoparczyk

............................................................................................................................

Uwaga, trwa 28. edycja konkursu "Wymarzone Wakacje". Do końca roku czekamy na prace plastyczne w dowolnej technice pod tytułem "wymarzone wakacje w górach" pod naszym adresem: Zagadkowa Niedziela, ul. Myśliwiecka 3/5/7 00 – 977 Warszawa. Z każdej placówki opiekuńczo-wychowawczej lub świetlicy środowiskowej może być wysłana tylko jedna praca. Jury wybierze 5 najpiękniejszych prac. Nagrodą będzie tygodniowy wyjazd na "wymarzone wakacje" do hotelu Las w Piechowicach dla dziesięciorga dzieci z każdej nagrodzonej placówki.