Tajemnicza wizyta gościa z XV wieku

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2011 12:46
Do trójkowego studia przybył tajemniczy jegomość - Mistrz Piernikarski Paweł. W "Zagadkowej niedzieli" zdradził tajemnicę wypieku toruńskich pierników.
Audio
Tajemnicza wizyta gościa z XV wieku
Foto: Glow Images/East News

Święta zbliżają się wielkimi krokami. W każdym domu smakowite zapachy dolatują z kuchni. W Święta Bożego Narodzenia na stole, ale i na choince, nie może zabraknąć pachnących pierników. A jak wiadomo najlepsze pierniki wypiekane są w Toruniu. Tradycja wypieku korzennych ciastek pochodzi już z XV wieku. W stolicy pierników wszyscy wiedzą, że koniecznie należy do nich dodać: pieprz, cynamon, gałkę muszkatołową, imbir i goździki. Jakie jeszcze zwyczaje wiążą się z piernikowymi wypiekami, dowiesz się słuchając audycji "Zagadkowa niedziela".

W audycji nie zabrakło również wizyty Piernikowej Korzennej Wróżki - Posłuchaj.

Audycję prowadziła Katarzyna Stoparczyk

............................................................................................................................

Uwaga, trwa 28. edycja konkursu "Wymarzone Wakacje". Do końca roku czekamy na prace plastyczne w dowolnej technice pod tytułem "wymarzone wakacje w górach" pod naszym adresem: Zagadkowa Niedziela, ul. Myśliwiecka 3/5/7 00 – 977 Warszawa. Z każdej placówki opiekuńczo-wychowawczej lub świetlicy środowiskowej może być wysłana tylko jedna praca. Jury wybierze 5 najpiękniejszych prac. Nagrodą będzie tygodniowy wyjazd na "wymarzone wakacje" do hotelu Las w Piechowicach dla dziesięciorga dzieci z każdej nagrodzonej placówki.