Piłka nożna w "Zagadkowej Niedzieli"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2012 13:58
Do Euro 2012 przygotowują się także dzieci. W minioną niedzielę dokładnie poznaliśmy zasady pracy sędziego piłkarskiego, dowiedzieliśmy jak i gdzie można kibicować, co to jest faul i co zrobić, gdy piłkarz się ... obraża.
Audio
Piłka nożna w Zagadkowej Niedzieli
Foto: Glow Images/East News

Kim jest kibic? Czy kibicować można tylko w dziedzinie sportu? Co powinni, a czego nie mogą robić kibice? To pytania, które postawiliśmy sobie na początku "Zagadkowej Niedzieli".

Nasz gość, pani Agata Koczowska - koordynatorka ośrodka Kibice Razem Polonia Warszawa, opowiadała o znaczeniu barw klubowych, wyjaśniła na czym polega fala meksykańska. Zdobyliśmy także trudniejsze informacje, na przykład jakie są rodzaje rozgrywek, kim jest gniazdowy, dlaczego potrzebne są strefy kibica.

A dzięki małym słuchaczom Trójki dowiedzieliśmy się jak czuje się sportowiec, któremu ktoś kibicuje.

W drugiej godzinie audycji naszym gościem był sędzia piłkarski Marcin Wróbel. Jakie zadania stoją przed sędziami: głównym, liniowym, technicznym, kiedy mogą przyznać żółte i czerwone kartki oraz czy jego rola kończy się wraz z końcem meczu - o tym wszytkim rozmawiał z Katarzyną Pruchnicką i dziećmi obecnymi w studiu.

Oczywiście dzieci miały jeszcze całą masę innych pytań! Odpowiedzi na wszystki poznasz słuchając całej "Zagadkowej Niedzieli - 27 maja 2012".

 

I jeszcze przypominamy, że trwa konkurs plastyczny "Wymarzone wakacje", do udziału w którym zapraszamy dzieci z placówek opiekuńczo – wychowawczych i świetlic środowiskowych. Szczegóły na podstronie "Zagadkowej Niedzieli >>

Czytaj także

EURO 2012 bez barier

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2012 14:52
W Europie żyje ok. 50 mln osób niepełnosprawnych, połowa z nich nigdy nie uczestniczyła w żadnym wydarzeniu sportowym. Projekt "Respect Inclusion - Football with No Limits" ma umożliwić im udział w Euro 2012.
rozwiń zwiń