Jak wyglądała pierwsza szkoła? Odpowiedzi w "Zagadkowej Niedzieli"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 15:05
Rozmawialiśmy o szkole sprzed naszej ery, nauce, która może być zabawą oraz ulubionych lekturach dzieciństwa.
Audio
Jak wyglądała pierwsza szkoła? Odpowiedzi w Zagadkowej Niedzieli
Foto: Alegri/Wikimedia Commons/CC

Do trójkowego studia zawitał pan Marek Traczyk, który małym słuchaczom opowiadał o tym jak wyglądała szkoła bardzo, bardzo dawno temu. Czego uczyły się dzieci w starożytności, jak radziły sobie bez zeszytów i długopisów oraz jak odmierzano czas lekcji.

W audycji nie mogło zabraknąć także pierwszych zabaw, które były związane z wielkimi wynalazkami dla całej ludzkości jak choćby koło. Marek Traczyk tłumaczył także dlaczego warto uczyć się języków obcych.
Drugim gościem "Zagadkowej Niedzieli" była aktorka Edyta Jungowska, która opowiadała o lekturach swojego dzieciństwa i fascynacji twórczością Astrid Lindgren i związanym z tym postanowieniem wydania w formie audio jej najważniejszych utworów.

Dlaczego także dorośli lubią Pippi i z sentymentem wracają do przygód małych mieszkańców Bullerbyn? Posłuchajcie całej zagadkowej audycji!

Audycję przygotowała i prowadziła Katarzyna Pruchnicka

Na "Zagadkową niedzielę" zapraszamy w każdą niedzielę od 7.00 do 9.00.

Zobacz więcej na temat: dzieci języki obce

Czytaj także

Bajki dla dzieci w wykonaniu Edyty Jungowskiej

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2011 13:56
– Jak gram w serialu, to się ktoś pyta, czy nie tęsknię to teatru, jak gram w teatrze, to czy nie tęsknię do kina, a jak czytam książki, to czy nie tęsknię do telewizji… Powiem tak: bywają takie etapy w naszym życiu, robimy różne rzeczy – wylicza Edyta Jungowska na antenie Czwórki.
rozwiń zwiń