Dlaczego lubimy misie?

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2012 14:41
Misie są bohaterami ulubionych książek i bajek. Sprawdzają się doskonale w roli przytulanki i ukochanego pluszaka. Jak to się dzieje, że właśnie misie zaskarbiły sobie naszą sympatię? Rozmawialiśmy o tym w „Zagadkowej Niedzieli”.
Audio
  • Dlaczego lubimy misie? - "Zagadkowa Niedziela", 30.12.2012
Dlaczego lubimy misie?
Foto: (fot. sxc.hu)

/

W zagadkowym studiu gościła Paulina Wilk – dziennikarka, reportażystka, autorka książki dla dorosłych "Lalki w ogniu", a ostatnio także książeczki dla dzieci właśnie o misiu – pt. "Przygody misia Kazimierza".

Jaki charakter ma Miś Kazimierz? Co lubi robić i jak powstał pomysł spisania jego przygód? Co to jest wyobraźnia, czym jest opowiadanie i czy można nauczyć się pisania książek? Odpowiedzi znajdziecie w "Zagadkowej Niedzieli"!

 

Katarzyna Pruchnicka i mali Słuchacze zgromadzeni w Trójkowym studiu rozmawiali także z Sylwią Pangsy-Kanią - autorką opowiadań, ktore znajdują się w innej niezwykłej książce – "Dla dzieci od dzieci" . To album-cegiełka, z którego cały dochód zostanie przeznaczony dla podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

/

Ilustracje stworzyły dzieci leczące się w Klinice Pediatrii, Hematologii, Onkologii i Endokrynologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku – w ten sposób przez maleńką chwilę poczuły się wyjątkowo, a przede wszystkim bardzo potrzebne. Stąd tytuł albumu: "Dla dzieci od dzieci"

Serdecznie zapraszam do wysłuchania "Zagadkowej niedzieli" między 7:00 a 9:00,

Do usłyszenia,

Katarzyna Pruchnicka .

Czytaj także

"Dla dzieci od dzieci" - album cegiełka

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2012 15:48
- Dzieci ze szpitala onkologicznego podzieliły się swoimi myślami i marzeniami. Świat na chwilę stał się dobry, pełen nadziei i miłości. Bądźmy w tym świecie z nimi - napisała w recenzji tej książeczki Krystyna Janda.
rozwiń zwiń