Z miłości do podróżowania

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2013 09:00
Najpierw był Kazik, niezwykły podróżnik, który ponad 80 lat temu, jako pierwszy na świecie, przemierzył Afrykę na rowerze.
Audio
  • Z miłości do podróżowania (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Jonasz Wierzbicki w Namibii
Jonasz Wierzbicki w NamibiiFoto: Łukasz Wierzbicki

Zaraz potem przyszedł czas na "Dziadka i niedźwiadka" – historię misia Wojtka, który wraz z żołnierzami Armii Andersa przebył szlak bojowy przez Iran, Irak, Palestynę, Egipt … aż do Włoch. Aż wreszcie pojawił się Benedykt Polak, średniowieczny mnich, który szukając końca świata dotarł do Imperium Mongolskiego.

To prawdziwe niezwykłe historie, które Łukasz Wierzbicki przybliżył dzieciom XXI wieku pisząc dla nich książki. Książki będące tak naprawdę wspaniałą lekcją historii i lekcją miłości do podróżowania.

Dzisiaj autor wędruje poprzez świat szukając nowych współczesnych bohaterów razem ze swoim małym synkiem Jonaszem. I o tym podróżowaniu – w głąb historii, ale także o tym, które mamy na wyciągnięcie ręki, opowiadał nam w zagadkowym studiu.

Do wysłuchania audycji zaprasza Kasia Stoparczyk.

Na "Zagadkową Niedzielę" zapraszamy w każdą niedzielę od 7.00 do 9.00.

Zobacz więcej na temat: Afryka podróże

Czytaj także

Zagadkowe projektowanie książek i przedmiotów

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2013 16:15
W "Zagadkowej Niedzieli" rozmawialiśmy o projektowaniu książek, pracy ilustratora, projektanta i wynalazcy. Zapraszamy do słuchania!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego dzieci ciągle o coś pytają?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2013 16:14
Wojciech Mikołuszko, popularyzator nauki, odpowiadał w "Zagadkowej niedzieli" na nawet najtrudniejsze pytania małych Słuchaczy.
rozwiń zwiń