"Klątwa - odcinki z czasu beznadziei - don't mess with Jesus" - serial w teatrze

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Klątwa - odcinki z czasu beznadziei - don't mess with Jesus" - serial w teatrze
Fragment plakatu "Klątwa, odcinki z czasu beznadziei"Foto: mat. prom.

Tę "sensacyjną" wiadomość podaliśmy już: teatr będzie miał swój serial! Dziś w MBK – w roli głównej zespół, który odpowiada za to wydarzenie: Monika Strzępka – reżyserka, Paweł Demirski – autor scenariusza, Tomasz Karolak – twórca i dyrektor Teatru Imka w Warszawie oraz selekcjoner Niecodziennego festiwalu Polska w Imce – krytyk – Jacek Cieślak. W tym miejscu: "nic dodać, nic odjąć".

Posłuchaj

"Klątwa - odcinki z czasu beznadziei - don't mess with Jesus" - serial w teatrze (Magazyn bardzo kulturalny/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Przyjglądaliśmy się jednak także i innym działaniom Imki. Tu – spektakularne koprodukcje. Obok  koprodukcji serialu – z Teatrem Łaźnia Nowa w Nowej Hucie - koprodukcja premiery – równie "sensacyjnej” – z Teatrem Polskim w Bydgoszczy i Festiwalem Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu . To – nowy tekst Noblistki – Elfride Jelinek "Cienie. Eurydyka mówi" w reżyserii Mai Kleczewskiej . Jeżeli dodamy, że Mikołaj Grabowski przygotowuje w Imce "Operetkę" Gombrowicza , będziemy mogli  uznać, że Imka staje się jedną z najodważniejszych i najbardziej twórczych scen w Warszawie.


W ubiegłym tygodniu odbyła się w Teatrze Dramatycznym konferencja prasowa 34 Warszawskich Spotkań Teatralnych . Przestało być tajemnicą, że jeden z najbardziej kontrowersyjnych spektakli ostatnich miesięcy – "Kronos" wg Gombrowicza , w reżyserii "naszego Talentu" – Krzysztofa Garbaczewskiego – został zaproszony na WST. To nas dotyczy, patronujemy bowiem Teatrowi Polskiemu we Wrocławiu (gdzie "Kronos" powstał). Połączyliśmy się więc z dyrektorem T[pl – Krzysztofem Mieszkowskim , by porozmawiać krótko o wydarzeniach drugiej połowy sezonu w jego teatrze.


/

Obok dwóch dużych festiwali ( Wrocław – PPA – od 20 marca, Warszawa – WST – od 4 kwietnia) odbywają się też nie tak spektakularne, choć (z zachowaniem proporcji) również bardzo oblegane – festiwale mniejsze. Ten – organizowany jest po raz 25(!) w Liceum im. Stefana Batorego w Chorzowie . Debiutująca u nas Olga Słowiakowska była na Śląsku i spotkała się min. z nauczycielką, która współtworzyła ten festiwal ćwierć wieku temu oraz z obecnymi jego organizatorami. Wiadomość o istnieniu tego festiwalu uznajemy także za „sensacyjną” (choć w jednym z warszawskich liceów również odbywał się w ub. roku podobny festiwal).

Warszawa – Wrocław – Chorzów więc na mapie bardzo kulturalnej - w tym tygodniu.
Zapraszamy do słuchania "Magazynu Bardzo Kulturalnego"  w każdą niedzielę między 19.00 a 20.00,
Baszka Marcinik oraz Wojciech Dorosz – wydawca.
W czwartek – w PGS Sopot – sztuka ulicy/streetart i Trójka pod Księżycem z galerii.
W przyszłym tygodniu – w MBK – przygotujemy się do Europejskiego Poety Wolności w Gdańsku oraz podamy informację na temat Nagrody im. Zbigniewa Herberta 2014.

Polecane