X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Termopile Polskie" Tadeusza Micińskiego w Teatrze Polskim we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2014 21:35
Na początku roku dyrektor T[pl we Wrocławiu podał sensacyjną wiadomość: Jan Klata będzie znów reżyserował w tym teatrze, w dodatku "Termopile Polskie. Misterium na tle życia i śmierci Ks. Józefa Poniatowskiego". I stało się: premiera 3 maja!
Audio
  • "Termopile Polskie" Tadeusza Micińskiego w Teatrze Polskim we Wrocławiu (Magazyn Bardzo Kulturalny/Trójka)
Fragment plakatu do spektaklu Termopile Polskie
Fragment plakatu do spektaklu "Termopile Polskie"Foto: mat. prom.

Tadeusz Miciński nie zdążył napisać wielu dramatów (zginął w tajemniczych okolicznościach w wieku … w 1918 roku), a i ten jest niedokończony .

/

Kilkanaścioro osób na scenie, scenografia, kostiumy i światła - Justyna Łagowska, muzyka - Robert Piernikowski, dramaturgia - Piotr Rudzki. W roli księcia - Wiesław Cichy.
Najbliższa premiera w T[pl z Trójkowym Znakiem Jakości - w roli głównej w tym wydaniu MBK. Usłyszeliśmy reżysera, dramaturga oraz dyrektora T[pl - Krzysztofa Mieszkowskiego.

 

 

 

 

 

W pozostałych rolach:
1. Najnowsza premiera w TR Warszawa: "Druga kobieta" w reżyserii Grzegorza Jarzyny . Naszymi gośćmi byli: Rafał Maćkowiak oraz Sebastian Pawlak - aktorzy TR.

2. Najnowsza premiera (polska prapremiera) w Operze Krakowskiej - "Miłość do trzech pomarańczy" Prokofiewa. Połączyliśmy się z reżyserem - Michałem Znanieckim.

/

3. Relacja z Pierwszego Otwarcia Dachu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Połączyliśmy się z dyrektorem GTS - profesorem Jerzym Limonem. Przypomnieliśmy zagadkę z ub. tygodnia; "czyj to głos zapowiadał wejście Mariusza Pudzianowskiego?". Nagroda było zaproszenie na  "Hamleta" Teatru The Globe, pokazywanego na inauguracji GTS we wrześniu.

Wydanie otworzył wiersz Tadeusza Różewicza - "Poeta w czasie pisania" (poeta odszedł 24 kwietnia w wieku 93 lat) z płyty Głosy Poetów w reżyserii i pod redakcją Romany Bobrowskiej, wydanej przez Radio Kraków. Zacytowaliśmy też fragment słuchowiska TPR w reżyserii Andrzeja Piszczatowskiego - "Termopile Polskie".

/


Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji - Baszka Marcinik, Wojciech Dorosz - wydawca.

/

P.S.: A w Muzeum Emigracji w Gdyni - 2 maja - Dzień Polonii, czyli Patent na majówkę!

Zobacz więcej na temat: Barbara Marcinik TEATR Trójka

Czytaj także

"Klątwa - odcinki z czasu beznadziei - don't mess with Jesus" - serial w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2014 22:50
Tę "sensacyjną" wiadomość podaliśmy już: teatr będzie miał swój serial! Dziś w MBK – w roli głównej zespół, który odpowiada za to wydarzenie: Monika Strzępka – reżyserka, Paweł Demirski – autor scenariusza, Tomasz Karolak – twórca i dyrektor Teatru Imka w Warszawie oraz selekcjoner Niecodziennego festiwalu Polska w Imce – krytyk – Jacek Cieślak. W tym miejscu: "nic dodać, nic odjąć".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Międzynarodowe nagrody literackie

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2014 23:00
14 maja zostanie w Warszawie po raz drugi wręczona Międzynarodowa Nagroda im. Zbigniewa Herberta. Pierwszym laureatem był amerykański poeta William Stanley Merwin. Nie jest tajemnicą, kto został wytypowany przez jury Nagrody w 2014 roku. To … amerykański poeta, serbskiego pochodzenia - Charles Simić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europejski Poeta Wolności w Gdańsku i "Przygody Sindbada Żeglarza" w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2014 20:00
19 marca rozpoczął się, trwający cztery dni, Festiwal towarzyszący ogłoszeniu nazwiska laureata Nagrody prezydenta Gdańska - Europejski Poeta Wolności 2014. Przed tygodniem przedstawiliśmy siedmioro poetów nominowanych do tej Nagrody (z Chorwacji, Szwajcarii, Grecji, Kazachstanu, Estonii, Austrii i Belgii).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przychodzi wena do lekarza - Konkurs Literacki im. Andrzeja Szczeklika

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2014 15:10
Pierwsze kwietniowe w tym roku wydanie Magazynu w swojej głównej części miało zaskakujący temat: lekarzy piszących wiersze, prozę, non-fiction.
rozwiń zwiń