X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Warszawa - Stambuł - Sopot - Kraków

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2014 19:48
Po wydaniu monotematycznym, zrealizowanym w finale sopocko-trójkowej majówki, wydanie "międzymiastowe" Magazynu.
Audio
  • Warszawa - Stambuł - Sopot - Kraków (Magazyn Bardzo Kulturalny/Trójka)
Warszawa - Stambuł - Sopot - Kraków
Foto: mat. prom.

Warszawa. Michał Zadara , najbardziej dynamiczny polski reżyser teatralny, przygotowuje kolejną swoją premierę w Teatrze Narodowym i, po raz kolejny, sięga po tekst "kanoniczny". To "Zbójcy" Schillera . I – po raz kolejny – zadziwia swoim wyborem. Reżyser był naszym gościem w tym wydaniu audycji. Premiera - 8 maja. Warto zajrzeć na stronę spektaklu na znanym portalu społecznościowym ;)

/

 

Wojciech Malajkat , zaprzyjaźniony  z nami aktor (czyta właśnie u nas powieść Jerzego Sosnowskiego), dyrektor Teatru Syrena , przypominał o Festiwalu Monodramu – United Solo Europe . Festiwal w Teatrze Syrena rozpoczyna się 27 maja.

Stambuł. Od marca polska kultura jest prezentowana w Turcji (600 – lecie polsko – tureckich stosunków dyplomatycznych). W Stambule rozpoczął się właśnie 19 Festiwal Teatralny . Otwierał go TR Warszawa , jeden z najczęściej podróżujących polskich zespołów teatralnych. Rozmawialiśmy telefonicznie się z menadżerem programu Roku Polski w Turcji Olgą Wysocką, która oprowadziła nas nie tylko po teatralnych wydarzeniach tego Roku.

Teatr
Teatr Gardzienice

Sopot . Rozpoczyna się sezon festiwali w naszej – trójkowej - morskiej stolicy. Pierwszy z nich, to zaczynający się 12 maja Festiwal Between/Pomiędzy . Będąc w Sopocie, rozmawiałam z dyrektorem, współtwórcą Festiwalu – profesorem Davidem Malcolmem . Hasło tegorocznego Between – "New Opening/Nowe Otwarcie". Do Sopotu przybywają m.in. Szkoci oraz Gardzienice. Rozmowa z profesorem – w tym wydaniu MBK.

/

Kraków . I – jeden – nieteatralny – temat. 14 maja zostanie otwarta, wybudowana w ekspresowym tempie Hala Expo. Opowiadał o niej prezes Targów w Krakowie – pani Grażyna Grabowska. Takiej przestrzeni wystawienniczej nie ma żadne z "targowych" miast polskich (poza Poznaniem), na pewno – nie ma jej Warszawa.

/
/

Do słuchania "Magazynu Bardzo Kulturalnego" na antenie Trójki zapraszamy w każdą niedzielę, między 19.05 a 20.00.
Baszka Marcinik, Wojciech Dorosz - wydawca

Czytaj także

"Niech no tylko zakwitną jabłonie" - w pół wieku po prapremierze

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2014 21:31
Zapraszamy na nietypowe spotkanie w MBK. Na Wielkanoc 2014 przygotowaliśmy dwugodzinny program, którego zasadniczą część stanowi retransmisja wieczoru 3 kwietnia w Teatrze Ateneum w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Termopile Polskie" Tadeusza Micińskiego w Teatrze Polskim we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2014 21:35
Na początku roku dyrektor T[pl we Wrocławiu podał sensacyjną wiadomość: Jan Klata będzie znów reżyserował w tym teatrze, w dodatku "Termopile Polskie. Misterium na tle życia i śmierci Ks. Józefa Poniatowskiego". I stało się: premiera 3 maja!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gwiazdorskie wydanie TPK - czyli Pieśń Kozła i przyjaciele

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2014 23:35
Słynny nie tylko u nas, trudny do zdefiniowania, wrocławski Teatr Pieśń Kozła pracuje nad nowym spektaklem. Niewiele o nim wiemy, ale, choć do premiery w … Edynburgu jeszcze daleko, tej nocy byliśmy jednymi z pierwszych, którzy poznali szczegóły.
rozwiń zwiń