X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chris Niedenthal - "Wybrane fotografie 1973-1989"

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2014 20:00
Jeden z najsłynniejszych polskich fotografów - reporterów, urodzony i wykształcony w Londynie, mieszkający w Polsce od 1973 roku, jest również jednym z najczęstszych naszych gości i zarazem najwierniejszych słuchaczy Trójki.
Audio
  • Chris Niedenthal - "Wybrane fotografie 1973-1989" (Magazyn Bardzo Kulturalny/Trójka)
Chris Niedenthal i Baszka Marcinik
Chris Niedenthal i Baszka MarcinikFoto: fot.: Wojciech Dorosz

Tym razem spotykaliśmy się za sprawą jego nowej książki. Stanowi ona rodzaj kontynuacji dwóch poprzednich: "Polska Rzeczpospolita Ludowa. Rekwizyty" i "13/12 Polska stanu wojennego".

/

Jedno zdjęcie (choć inny jego kadr) opublikowane zostało tu powtórnie. To zdjęcie - ikona stanu wojennego - "Czas Apokalipsy". Pojawiają się tu tematy fotografii Chrisa we wcześniejszych wydawnictwach nieobecne lub rzadkie, jak znane postaci ze świata kultury, pejzaż czy zwierzęta (sugestywny portret psa na okładce). Znajdziemy tu także obrazki z krajów dawnego "bloku". Album opatrzył błyskotliwym wstępem Jerzy Pilch, który zwraca naszą uwagę na cechy wyróżniające sztukę fotografowania Chrisa, jak np. szczególny klimat portretowanego PRL-u.

 

 

 

 

 

 

Chris Niedenthal czytał u nas swoją jedyną nie-albumową książkę autobiograficzną - "Zawód fotograf” - jednak, słuchając go ponownie, dowiedzieliśmy się o nim czegoś nowego.  Wspólne oglądanie "obrazków" stanowi jedno z ulubionych zajęć w studiu radiowym.

Nowy album Chrisa, podobnie jak pierwszy, został opublikowany przez Wydawnictwo Bosz. Książkę opracował graficznie Adam Wajda i jest ona opatrzona Trójowym Znakiem Jakości.

Baszka
Baszka Marcinik i Chris Niedenthal


/

Mieliśmy dla Państwa - w prezencie - jej egzemplarze.
W pierwszym listopadowym wydaniu Magazynu posłuchalismy także jednego z najsłynniejszych polskich reżyserów teatralnych. To Krystian Lupa, który premierą "Wycinki Holzfällen" otwierał 23 października nowy sezon premier w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Spektakl został już zaproszony na festiwale teatralne. Pierwszy z nich - XXIII Festival de Tardor de Catalunya Temporada Alta - odbywa się za granicą, w Gironie i Salt w Hiszpanii. Kolejny - w Gdańsku, czyli Wybrzeże Sztuki, gdzie "Wycinka Holzfällen" w jego finale - 13 listopada.

"Wycinka
"Wycinka Holzfällen"

 

 

"Magzyn Bardzo Kulturalny" na natenie Trójki w niedziele od godz. 19.05 do 20.00.
Baszka Marcinik i Wojciech Dorosz - wydawca.

/

P.S. Ukazał się także nowy tomik wierszy Adama Zagajewskiego pt. "Asymetria" (Wyd. a5).  Rozmowa z autorem tomiku - w grudniu.
Przed nami także kolejne festiwale teatralne. Najbliższy to Interpretacje w Katowicach. W grudniu - Boska Komedia w Krakowie.