X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Danuta Stenka gościem specjalnym "MBK"

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2015 14:24
15 stycznia w TR Warszawa odbyła się premiera "Koncertu życzeń" niemieckiego autora Franza Xawiera Kroetza w reżyserii Yany Ross. Danuta Stenka gra w spektaklu główną rolę.
Audio
  • Specjalny gość Magazynu Bardzo Kulturalnego - Danuta Stenka (MBK/Trójka)
Danuta Stenka wystąpi w spektaklu Koncert życzeń w TR Warszawa
Danuta Stenka wystąpi w spektaklu "Koncert życzeń' w TR Warszawa Foto: PAP/Szymon Pulcyn

Przestawienie jest wynikiem koprodukcji Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie i TR. Prapremiera tej realizacji miała miejsce na festiwalu Boska Komedia w grudniu ub. roku. Spektakl wyreżyserowała Łotyszka Yana Ross - pracująca za granicą i, po raz pierwszy, w Polsce. Towarzyszyła ona aktorce odtwarzającej w tym specyficznym monodramie rolę "kobiety samotnej".
I to w tej roli występuje pani Danuta Stenka. Na czym specyfika owego monodramu polega? O tym m.in. rozmawiałyśmy, goszcząc w Magazynie po raz pierwszy(!) wielką aktorkę.

Wśród aktualności odnotowaliśmy także Galę Paszportów Polityki. Uprzejmie przypominamy, że Paszportom towarzyszymy niemal od początku, czyli od około 20 lat.

Nagrody zazwyczaj budzą kontrowersje. Niemal zawsze powodują uczucie dyskomfortu tzw. "przegrani", czyli nominowani, którzy przybywają na Galę, ale opuszczają ją bez nagrody. Nie dotyczy to oczywiście wyłącznie Paszportów. Inny przykład może stanowić Gala Talentów Trójki. Postanowiłam tym razem nie sugerować się werdyktem kapituły "Polityki" i wbrew medialnym obyczajom "uczcić" "przegranego", czyli pisarza Wita Szostaka. Poprosiłam o rozmowę na jego temat redaktora Wojtka Bonowicza. Prawda jest taka, że jeszcze przed ogłoszeniem nazwisk laureatów jego sylwetkę przybliżyłam sobie i Państwu.


Thomas
Thomas Mann (1875-1955)

Podsumowania roku 2014 rozłożyliśmy na kilka tygodni, o paradoksie, kontestując w zasadzie roczne podsumowania, ze szczególnym uwzględnieniem rankingów. Od trzech tygodni także otwieramy ten rok. W tym wydaniu rozpoczęliśmy nieoficjalne obchody roku Tomasza Manna. W Nowy Rok odwiedziłam w Gdańsku Oliwie Pawła Huelle. To jego wybrałam na przewodnika po książkach niemieckiego Noblisty. Skąd taki wybór? Jeśli nie domyślają się Państwo, proszę, by dotrwali Państwo z nami do połowy tego, trzeciego w 2015 roku, wydania MBK.

Danuta Stenka, Wojciech Bonowicz, Paweł Huelle - ich głosów, mam nadzieję, będziemy słuchać częściej w tym roku.
Baszka Marcinik i Wojciech Dorosz - wydawca.

P.S.1: Statystycznie i anegdotycznie rzecz ujmując, najczęściej w tym wydaniu będzie pojawiało się nazwisko Mann, choć nie wyłącznie o pisarzu była mowa.

/


P.S. 2: 17 stycznia, czyli w sobotę, aż dwie premiery teatralne miały miejsce w Warszawie: w TN - "Królowa Śniegu" w reż. Piotra Cieplaka oraz w Teatrze Powszechnym - "Aalst" w reżyserii Radosława Rychcika (laureata Paszportu Polityki), którego to spektaklu prapremiera odbyła się w ub. roku w Turcji.

***

Tytuł audycji: Magazyn Bardzo Kulturalny
Autor: Barbara Marcinik

Gość: Danuta Stenka

Data emisji: 18.01.2015

Godzina emisji: 19.05