X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grzegorzewski - Mickiewicz - Kantor

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2015 21:50
Świąteczne wydanie "Magazynu Bardzo Kulturalnego" - dwugodzinne - zdominowane będzie przez teatr.
Audio
  • Grzegorzewski - Mickiewicz - Kantor (Magazyn Bardzo Kulturalny/Trójka)
Grzegorzewski - Mickiewicz - Kantor
Foto: Wojciech Dorosz

9 kwietnia minie 10. rocznica śmierci jednego z najbardziej oryginalnych twórców teatralnych - Jerzego Grzegorzewskiego. Realizował autorskie spektakle w teatrach Łodzi, Wrocławia (Teatr Polski), Krakowa (Stary Teatr) i Warszawy (Ateneum, Studio, Narodowy). Sam pracował nad tekstami scenariuszy, kształtował wizualną stronę przedstawień, miał swoich ulubionych aktorów i kompozytora. Nie zawsze go  rozumieliśmy, prawie zawsze podziwialiśmy. Nie staraliśmy się ogarnąć całości jego "dorobku". Zaprezentowaliśmy wspomnienia jego najbliższych współpracowników: Stanisława Radwana i Wojciecha Malajkata. Sięgnęliśmy po moje nagrania rozmów z Jerzym Grzegorzewskim i po muzykę naszego gościa.

Jerzy
Jerzy Grzegorzewski w Teatrze Studio

W Teatrze Narodowym, którym kierował od 1997 do 2002 roku, 9 i 10 kwietnia odbędzie się program "Jerzy Grzegorzewski In Memoriam". Zaplanowano m.in. wystawę przygotowaną przez bliską współpracowniczkę, przyjaciółkę Jerzego Grzegorzewskiego - Barbarę Sierosławski.

10 kwietnia w Teatrze Polskim we Wrocławiu Michał Zadara zaprezentuje po raz pierwszy "Dziadów" część III - bez skreśleń. Do tej premiery postanowiliśmy przygotować się, rozmawiając o mistycznych wątkach w twórczości Adama Mickiewicza. Wraz z Piotrem Rudzkim - kierownikiem literackim T[pl zaprosiliśmy… Olgę Tokarczuk. Co "Księgi Jakubowe" mają wspólnego z "Dziadami", tego dowiedzieliśmy się w drugiej części wydania.


6 kwietnia upłynie 100. rocznica urodzin Tadeusza Kantora. To - obok bohatera pierwszej części naszego spotkania - jeden z największych ekscentryków naszego teatru. Tadeusza Kantora poznali i jego twórczość przeanalizowali na różne sposoby: krytyk, profesor PWST w Krakowie - Tadeusz Nyczek oraz profesor PWST i UJ - Józef Opalski. To ich zaprosiliśmy do rozmowy o twórcy "Umarłej klasy".
W Krakowie obchody Roku Kantora rozpoczną się w Cricotece 17 kwietnia.
***
Do słuchania "Magazynu Bardzo Kulturalnego" zapraszamy w każdą niedzielę.
Baszka Marcinik i Wojciech Dorosz - wydawca.

P.S.: A po Świętach wracamy do Gdańska na "Odnalezione w tłumaczeniu" (od 9 do 11 kwietnia) w GTS.