X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Miasto. Między utopią a rozczarowaniem

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 13:08
Praga. Między utopią a rozczarowaniem. To kolejne hasło realizowane w Teatrze Powszechnym w Warszawie.
Audio
  • Miasto. Między utopią a rozczarowaniem (Magazyn Bardzo Kulturalny/Trójka)
Miasto. Między utopią a rozczarowaniem
Foto: mat. promocyjne

Z okazji 250-lecia teatru publicznego w Polsce zostanie ono rozszerzone: Miasto. Między utopią a rozczarowaniem. Co kryją w sobie oba hasła? O tym rozmawialiśmy w I części tego wydania Magazynu. Naszymi gośćmi byli: dyrektor Paweł Łysak oraz młodzi twórcy: Michał Salwiński i Tomasz Szeląg.

Rozmawialiśmy również telefonicznie z reżyserem Michałem Zadarą, który przygotował w Teatrze Polskim we Wrocławiu Dziadów część III. Michał Zadara realizuje pioniersko wystawienie Dziadów bez skreśleń, włącznie z didaskaliami. Wyreżyserował on już Dziadów cz. II i IV. Osobno zostanie wystawiony Ustęp. W 2016 roku, kiedy Wrocław będzie ESK, będziemy mogli obejrzeć całość. W roli Gustawa - Konrada występuje Bartosz Porczyk. Zapis rozmowy - poniżej.


/


W części III tego wydania Magazynu przedstawiliśmy relację z zakończonego w sobotę w Gdańsku sympozjum/festiwalu Odnalezione w Tłumaczeniu (patrz: TPK z 9/10 kwietnia). Poznaliśmy laureata przyznanej i wręczone po raz pierwszy Nagrody za przekłady im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego. Posłuchaliśmy słynnych tłumaczy i organizatorów OwT.

/

Zarówno warszawska Praga, jak i dziedzina przekładów stanowią obszary w jakimś sensie "zaniedbane", a Dziady - nigdy dotąd nie zostały przeczytane na scenie w całości. Trzy, jakże różne tematy tego wydania MBK jednak  c o ś łączy.
Zapraszamy.
Baszka Marcinik i Wojciech Dorosz – wydawca.
P.S.: Inne premiery w Polsce to: "Sprawa Gorgonowej" Jolanty Janiczak w reżyserii Wiktora Rubina w Narodowym Starym Teatrze oraz "Sen Srebrny Salomei" w reżyserii Tomasza Cymermana w Teatrze Nowym w Poznaniu.

/

P.S. 2: Tradycyjnie o tej porze roku prezentujemy świeżo obsypaną w naszym ogrodzie kwieciem jabłonkę...