Barokowy rysunek w PGS i początek Lata w Atelier

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2015 21:00
Od 20 lat patronujemy Sopockiemu Latu Teatralnemu w Teatrze Atelier. W tym roku SLT rozpoczęło się spektaklami przedpremierowymi 3 lipca (pod koniec czerwca Atelier gościło Festiwal Dwa Teatry).
Audio
  • Barokowy rysunek w PGS i początek Lata w Atelier (Magazyn bardzo kulturalny/Trójka)
Fragment plakatu zapowiadającego wystawę Rysunek XVIXVIII w. Włochy, Niemcy, Niderlandy ze zbiorów Muzeum Narodowego we Lwowie imienia Andrzeja Szeptyckiego
Fragment plakatu zapowiadającego wystawę "Rysunek XVI–XVIII w. Włochy, Niemcy, Niderlandy ze zbiorów Muzeum Narodowego we Lwowie imienia Andrzeja Szeptyckiego"Foto: mat. promocyjne

Sezon letni w Atelier otwiera zwykle premiera. Tym razem Andre Hubner Ochodlo wyreżyserował monodram Ryszarda Ronczewskiego (seniora Teatru Wybrzeże) zatytułowany "Za zakrętem". Ryszard Ronczewski był przez moment naszym gościem.

Przez moment, bo na 20 minut przed premierą. To ona oficjalnie rozpoczęła Sopockie Lato Teatralne 2015 i tradycyjnie otworzył je u nas Andre Hubner Ochodlo. To zarazem rodzaj rytuału, który może wydawać się zabawny, jak każda gra, ale też daje poczucie istnienia pewnych punktów stałych w "płynnej nowoczesności".

W PGS są trzy nowe wystawy. "Palindrom" omawialiśmy w pierwszym wakacyjnym wydaniu TPK. W tym wydaniu MBK rozmawialiśmy o rysunku XVI-XVIII w. Wspomnieliśmy też WYSTAWĘ FOTOGRAFII TOMASZA  GUDZOWATEGO.

Współgospodarzem wydania był dyrektor PGS - Zbigniew Buski. Wizytę złożył nam Paweł Huelle. Rysunek stanowi niedocenianą część aktywności najsłynniejszych malarzy, nieczęsto też eksponowaną, o czym rozmawialiśmy.

Galeria zorganizowała ponadto wystawę pięciu malarek z Sopotu w Paryżu pod hasłem "Sztuka jest kobietą". Połączyliśmy się z kuratorem ekspozycji - Bogusławem Deptułą.

Baszka Marcinik i Wojciech Dorosz - wydawca.

Czytaj także

Palindrom w PGS i Lato z Szekspirem

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2015 14:50
W pierwszym wakacyjnym wydaniu TPK zapraszamy na nową wystawę w PGS w Sopocie i na Lato z Szekspirem w Gdańsku - wydarzenia z Trójkowym Znakiem Jakości.
rozwiń zwiń