X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Laureat Nagrody im. Wisławy Szymborskiej i finał Targów Książki w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2015 16:00
W Krakowie zakończył się kolejny, po wrocławskim, zdominowany przez literaturę/książkę tydzień października.
Audio
  • Laureat Nagrody im. Wisławy Szymborskiej i finał Targów Książki w Krakowie (Magazyn Bardzo Kulturalny/Trójka)
Jedna z wyklejanek Wisławy Szymborskiej
Jedna z wyklejanek Wisławy SzymborskiejFoto: mat. promocyjne

Festiwal Conrada rozpoczęło w poniedziałek spotkanie z laureatką Nagrody Nobla 2015 - Swietłaną Aleksijeiwcz. Zamknięte zostały XIX Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. W sobotę wieczorem przewodniczący jury Nagrody im. Wisławy Szymborskiej ogłosił nazwisko laureata tej Nagrody, w tym roku przyznanej i wręczonej po raz trzeci. Po raz pierwszy w finale nie znalazła się kobieta!

W symbolicznym miejscu, w Szufladzie Szymborskiej, mieszczącej się w oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie w Kamienicy Szołayskich, spotkaliśmy się - podobnie jak w TPK (22/23 października) - z prezesem Fundacji Wisławy Szymborskiej - Michałem Rusinkiem. Usłyszeliśmy także głos tegorocznego laureata Nagrody. Targi podsumowała (to już tradycja) prezes Targów w Krakowie - Grażyna Grabowska. Dane statystyczne, które podaje pani prezes, z roku na rok robią coraz większe wrażenie.

 
Gościem specjalnym wydania był członek międzynarodowego jury Nagrody im. Wisławy Szymborskiej - włoski krytyk i tłumacz Luigi Marinelli.

Trójka została partnerem Festiwalu Conrada, Targów Książki i Fundacji Wisławy Szymborskiej. Dziękujemy za pomoc w realizacji naszych spotkań.

 
***

Tytuł audycji: Magazyn Bardzo Kulturalny

Prowadzi: Baszka Marcinik

Wydawca: Wojciech Dorosz

Data emisji: 25.10.2015

Godzina emisji: 19.05