X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Ksenofonia. Symfonia dla innego"

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2016 10:08
28 czerwca plenerowe widowisko multimedialne zakończy XXVI MALTA FESTIVAL POZNAŃ. 28 czerwca 1956 roku właśnie tu, w Poznaniu "zaczęło się" 60 lat temu. Robotnicy zastrajkowali, wyszli na ulicę, przeciwko nim wyruszyły czołgi. Były ofiary. I trwało milczenie na ten temat prawie 40 lat.
Ksenofonia. Symfonia dla innego
Foto: mat. prom.

Pierwsza w teatrze opowiedziała tę historię Izabella Cywińska w 1981 roku. "Oskarżony czerwiec 1956" został wystawiony w Teatrze Nowym w Poznaniu. w 50 rocznicę Czerwca na Placu Mickiewicza reżyserka wraz z Jerzym Kaliną i Janem A.P.Kaczmarkiem zrealizowali rodzaj rekonstrukcji tamtych wydarzeń.Przed trzema laty temat powrócił do Teatru Nowego, kiedy to reżyser młodszego pokolenia - Remigiusz Brzyk - przygotował "Gorączkę czerwcowej nocy". Jeszcze młodszy reżyser - Jan Komasa - przedstawi swoją wizję poznańskiego "zrywu" w jego 60 rocznicę.Finałowi tegorocznej Malty poświęcimy pierwsze w 2016 roku wakacyjne wydanie MBK.

Ekipa próbuje spektakl jeszcze w zamkniętej przestrzeni Izby Rzemieślniczej w Poznaniu.

I tam spotkamy się z twórcami widowiska: Janem Komasą, Mikołajem Mikołajczykiem (ruch) oraz muzykami - Miłoszem Pękalą i Bartoszem Wąsikiem.

W roli współgospodarza wystąpi Michał Merczyński - dyrektor Malty.


Będzie okazja podsumować Malta Festiwal Poznań, którego idiom miał zdominować nasze rozmowy: "PARADOKS WIDZA".Jesteśmy pod wrażeniem spokoju kuratorki idiomu - Lotte Van Den Berg.


Zapraszamy.

Baszka Marcinik oraz Wojciech Dorosz - wydawca.

Zobacz więcej na temat: Barbara Marcinik Malta Festival

Czytaj także

Malta Festival Poznań - po półmetku

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2016 02:00
Mimo że Malta nie jest już wyłącznie festiwalem teatralnym (patrz: "Klub Trójki" z 21 czerwca), są na nim pokazywane także spektakle teatralne, choć nie wszystkie wpisują się w "idiom", którym w tym roku jest "Paradoks widza". I o tych spektaklach - prezentowanych poza "idiomem" - rozmawialiśmy po półmetku Malty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Paradoks widza" na Malta Festival Poznań

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2016 12:05
- "Paradoks widza" jest moim zdaniem związany z obecną sytuacją bycia daleko, a jednocześnie blisko - mówi o Lotte Van Den Berg, kuratorka Malta Festival Poznań 2016.
rozwiń zwiń