X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Niedokończony dom" we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2016 10:09
"Niedokończony dom, przemieszczający się ludzie, ruchome granice/european songlines" – tak został nazwany cykl interdyscyplinarnych zdarzeń, do udziału w których zaproszono m.in. Olgę Tokarczuk, aktorów Teatru Polskiego, Bente Kahan, Julę Marcel, Małe Instrumenty, Teatr Zar.
Audio
  • "Niedokończony dom" we Wrocławiu i inne aktualności kulturalne (Magazyn Bardzo Kulturalny/ Trójka)
Niedokończony dom we Wrocławiu
Foto: mat. prom.

Centrum zdarzeń od 31.08. do 10.09. jest Dworzec Świebodzki we Wrocławiu, a gospodar"em ESK 2016. Przed tygodniem powstrzymaliśmy się przed rozwinięciem tematu, "sparaliżowani” wiadomościami napływającymi z Teatru Polskiego. W tym tygodniu, odbywszy długą debatę na temat sytuacji w T[pl, choć nadal jest ona niepewna, porozmawiamy ze współtwórcami/współrealizatorami przedsięwzięć na Świebodzkim. I tak, naszymi gośćmi w Radiu Wrocław byli: odpowiedzialna za program Joanna Kusz-Doerksen, reżyser całości – Stephen Stroux oraz aktorzy T[pl: Marta Zięba i Adam Szczyszczaj.

Powrót z wakacji, czyli inaugurację sezonu 2016/17, uczciliśmy wspólnie z rektorem Akademii Teatralnej w Warszawie oraz dyrektorem Teatru Syrena – Wojciechem Malajkatem. Dowiedzieliśmy się, jakie to sensacyjne(!) premiery przygotowuje Syrena. Pierwszą będzie "Dogville" wg scenariusza Larsa von Triera, w reżyserii Aleksandry Popławskiej i Marka Kality. W dalszych planach Syreny jest np. koprodukcja polsko-amerykańska, za którą odpowiedzialny jest Omar Sangare. Poza tym, samo spotkanie z Wojciechem Malajkatem należy do tych najprzyjemniejszych, zatem podniesieni na duchu wstępujemy w nowy sezon.

Wakacyjną atmosferę próbowaliśmy przedłużyć podsumowując Festiwal oraz Rezydencję Artystyczną Teatru Dokumentalnego Sopot Non-Fiction. Zakończył się maraton prezentacji efektów prac siedmiu grup, w skład których wchodzili: aktorzy, młodzi reżyserzy i dramaturdzy. Wśród reżyserów S N-F był dyrektor Teatru Nowego w Poznaniu – Piotr Kruszczyński. Liczyliśmy na jego wypowiedź m.in. dlatego, że to wraz z nim zaczynaliśmy nasze wakacyjne podróże, przypomnę - w Poznaniu, na Malta Festival Poznań.

 

"Ambona ludu" w reż. Piotra Kruszczyńskiego, fot. Jurek Bartkowski "Ambona ludu" w reż. Piotra Kruszczyńskiego, fot. Jurek Bartkowski


Mapa więc wędrówek "bardzo kulturalnych" w sezonie 2016/17 zaczyna się wypełniać. Oto zaznaczamy na niej: Warszawę, Wrocław, Sopot. Uważamy więc ten sezon za oficjalnie otwarty!

Do usłyszenia.

Baszka Marcinik o raz Wojciech Dorosz - wydawca

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji:
4.09.2016
Godzina emisji:
20.07

Czytaj także

Rezydencja teatru Non-Fiction

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2016 12:00
Teatr dokumentalny zakorzenił się u nas na początku XXI wieku. Do prekursorów tego gatunku należał u nas Teatr Wybrzeże, kierowany w latach 2000 - 2006 przez Macieja Nowaka. Od pięciu lat w Sopocie, na przełomie sierpnia i września, odbywa się "rezydencja" teatru non fiction, czyli warsztaty grup teatralnych z całej Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co dalej z dyrekcją Teatru Polskiego we Wrocławiu?

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2016 18:32
Od dawna było wiadomo, że kontrakt dyrektora T[pl kończy się w sierpniu 2016 roku. Od wielu też lat T[pl nie był akceptowany przez jego głównego organizatora czyli Urząd Marszałkowski Woj. Dolnośląskiego.
rozwiń zwiń