X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Welcome Home, Boys" w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2017 13:00
... czyli kinoteatr Mumio w Teatrze Ateneum. Prapremiera nowego spektaklu (nie – programu ze skeczami) odbyła się na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w maju ubiegłego roku.
Audio
  • "Welcome Home, Boys" i inne ciekawe wydarzenia kulturalne (Magazyn Bardzo Kulturalny/ Trójka)
Mumio w Trójce
Mumio w TrójceFoto: PR

37. przegląd był specjalny, bo w roku ESK 2016 i z tej okazji przeniesiono go na późną wiosnę. Spektakl MUMIO zamykał PPA z "Trójkowym znakiem jakości". Od tamtego czasu kinoteatr podróżuje i po ośmiu miesiącach wystąpi w Warszawie. Jacek Borusiński, Darek Basiński oraz Tomasz Drozdek byli gośćmi pierwszej części pierwszego lutowego w tym roku wydania MBK. Grupa doskonale wpisuje się wilderowską formułę Magazynu czyli "pół żartem, pół serio". Sympatyków MUMIO nie musimy "instruować", jak trzeba odczytywać ich sposób porozumiewania się ze światem, by czerpać z obcowania z trójką ze Śląska radość (trójką, bo Jadwigi nie było z nami w studiu).

Zdecydowanie po stronie "serio" znalazło się w drugiej części wydania spotkanie z reżyserką – Agnieszką Olsten, która przygotowuje w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu premierę "Balladyny". Nie spodziewaliśmy się tego, że o tej "lekturowej" pozycji można jeszcze poważnie rozmawiać, zrealizowanej w dodatku na scenie muzycznego teatru, a jednak… krwawa baśń Juliusza Słowackiego może nieść poważne przesłanie dzisiaj, jak próbowała nas przekonać reżyserka, która realizowała już swoje przedstawienia we wrocławskich teatrach: Polskim, Współczesnym oraz Capitolu.

W trzeciej części wydania wspomnieliśmy dwie rocznice śmierci: piątą Wisławy Szymborskiej oraz pierwszą – Umberto Eco. W studiu gościliśmy ex dyrektora Instytutu Polskiego w Rzymie, poetę, eseistę i tłumacza – Jarosława Mikołajewskiego. Połączyliśmy się naturalnie z Krakowem, z prezesem Fundacji Wisławy Szymborskiej – Michałem Rusinkiem.


Wisława Szymborska w studiu Trójki Wisława Szymborska w studiu Trójki, fot. Wojciech Dorosz

Staraliśmy się zachować godnie, rozmawiając w tych okolicznościach, choć ani poetka, ani włoski pisarz nie życzyliby sobie minorowego tonu. Byli bowiem ludźmi obdarzonymi niezwykłym poczuciem humoru.


Wydany właśnie tom felietonów Eco z lat 1975-2014, pod tytułem "Jak podróżować z łososiem", który niebawem (od 13 lutego) będzie przedstawiany u nas, pokazuje, na jaki dystans było stać włoskiego pisarza, opisującego niewesołe w sumie obyczaje i zjawiska w kulturze XX oraz początku XXI wieku, niestety uniwersalne i wciąż aktualne.


Wrocław – Warszawa – Kraków na trasie pierwszego w lutym 2017 roku wydaniu MBK.

Zapraszamy:
Baszka Marcinik i Sylwia Héjj – wydawca.

PS
W opublikowanym właśnie w "Polityce" rankingu polskich galerii Piotra Sarzyńskiego, PGS w Sopocie znalazła się na 3 pozycji (o "oczko wyżej" w stosunku do rankingu poprzedniego). Gratulujemy, będąc kolejny rok patronami galerii.

PS PS
Po 21.00. zaproszenie na pierwszą w lutym 2017 premierę na STT. Będzie to futurystyczna, mroczna fantazja Małgorzaty Żerwe i Dawida Zane Mairowitza, w której wystąpią świetni: Danuta Stenka i Andrzej Mastalerz.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca:
Sylwia Héjj
Data emisji:
5.02.2017
Godzina emisji:
14.08


Czytaj także

"Ryzk fizyk" czyli …

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017 15:04
Hasło V Dwubiegunowych Spotkań Performerów w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Majewski. Film, kobieta jego życia

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 02:00
Na początku lutego ukazuje się biografia reżysera, napisana i opracowana przez Zofię Turowską - dziennikarkę, autorkę m.in. książek "Agnieszka. Pejzaże z Agnieszką Osiecką" i "Fotografia" o Zofii Nasierowskiej, żonie Janusza Majewskiego.
rozwiń zwiń