X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Awangarda - Sen paradoksalny" i inne propozycje na długi weekend

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 12:22
Zaczęliśmy od końca. 5 maja w Teatrze Syrena - premiera "Naszych żon". Francuską sztukę Erica Assous wybrał Wojciech Pszoniak, podejmując się wyreżyserowania jej i zagrania w niej.
Audio
  • "Awangarda - Sen paradoksalny" i inne propozycje na długi weekend (Magazyn bardzo kulturalny/Trójka)
Fragment plakatu promującego wystawę Awangarda sen paradoksalny
Fragment plakatu promującego wystawę "Awangarda/ sen paradoksalny"Foto: mat. prom./ muzeumsopotu.pl

nasze zony.jpg

Chciał, jak pisze w programie, spotkać się na scenie ze swoimi znakomitymi kolegami: Jerzym Radziwiłowiczem oraz Wojciechem Malajkatem. I właśnie Wojciech Malajkat – zarazem dyrektor Syreny – otworzył to wydanie MBK. 


Wojciech Malajkat i Wojciech Pszoniak Wojciech Malajkat i Wojciech Pszoniak (fot. J. Niebudek)

Trwa Rok Awangardy, także w Sopocie. Telefonicznie połączyliśmy się z kuratorką wystawy w Muzeum Sopotu – Katarzyną Swinarską. Wystawa została otwarta przed tygodniem i nosi tytuł "Awangarda – Sen paradoksalny". Do udziału w wystawie Katarzyna Swinarska zaprosiła 10 artystek i jednego muzyka, który będzie towarzyszył podczas prezentacji jej pracy. My porozmawialiśmy także z Anną Baumgart, która na tę wystawę przygotowała performance.

awangardaplakat.jpg

A Teatr Miejski im. W. Gombrowicza w Gdyni, także pod koniec długiego weekendu, da pod pokładem Daru Pomorza premierę nowej sztuki Pawła Huelle, pod tytułem "Kursk". Autor opowiedział nam, co kryje ów krótki i intrygujący tytuł. 

Plakat promujący spektakl "Kursk" Plakat promujący spektakl "Kursk"

W Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Szczecinie 15 maja rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Literatury Apostrof. Jego dyrektorem jest Szczepan Twardoch i z nim spotkaliśmy się w tym wydaniu MBK.

Szczepan Twardoch (fot. Sylwia Héjj) Szczepan Twardoch (fot. Sylwia Héjj)

Finał wydania był tradycyjny. Zaprosiliśmy na wieczorną premierę na "Scenie Teatralnej Trójki" czyli do Teatrzyku Zielone Oko. Tym wieczorem włączamy się w obchody 55. Urodzin Trójki, w sensie podwójnym, gdyż premiera będzie transmitowana ze Studia im. A. Osieckiej. Janusz Kukuła wyreżyserował sztukę Izabeli Żukowskiej, pod tytułem "Do widzenia, jutra nie będzie". I reżyser, dyrektor zarazem Teatru Polskiego Radia, będzie ostatnim gościem tego ostatniego kwietniowego w 2017 roku wydania Magazynu. Więcej na temat naszej premiery – na stronie STT.
 

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca:
Sylwia Héjj
Data emisji:
30.04.2017
Godzina emisji:
14.07

Czytaj także

Anna Wieczur-Bluszcz i Przemysław Bluszcz w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2017 15:00
Państwo Bluszczowie to artystyczna para. Ona jest reżyserką. On - aktorem (czyta właśnie brawurowo w "Do Południa" kolejną książkę)
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy skończył się teatr, który się wtrąca?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2017 23:26
- Niektórzy reżyserzy przed wejściem do teatru sprawdzają, co pojawiło się na żółtym pasku w telewizji i z tym przychodzą na próby. Mamy do czynienia z próbą dialogu teatralnego na tematy, suflowane przez dziennikarzy i polityków - mówi Jacek Kopciński, redaktor naczelny miesięcznika "Teatr".
rozwiń zwiń