X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Spotkanie z finalistkami konkursu Talenty Trójki w kategorii Teatr

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2017 08:46
25 maja odbyły się obrady jury Talentów Trójki w kategorii Teatr. Jawną część obrad przedstawiliśmy w MBK przed tygodniem.
Audio
  • Spotkanie z finalistkami konkursu Talenty Trójki w kategorii Teatr (Magazyn bardzo kulturalny/Trójka)
Talenty Trójki 2017. Obrady jury kategorii Film
Talenty Trójki 2017. Obrady jury kategorii FilmFoto: Wojciech Kusiński/PR

W tym otwierającym czerwiec wydaniu MBK nasze finalistki – aktorki Maria Dębska, Jaśmina Polak oraz Barbara Wypych – opowiedają o sobie.

Maria Dębska nie jest związana z żadnym teatrem, ale występowała m.in. w Teatrze Studio w Warszawie. Poza tym jest pianistką oraz gra w filmach. Jurorów zachwyciła swoją rolą w dyplomowym spektaklu pt. "Maria Stuart".

Jaśmina Polak jest aktorką Narodowego Starego Teatru, w którym zagrała wiele ważnych ról, m.in. u reżyserów Jana Klaty oraz Krzysztofa Garbaczewskiego. W najnowszym spektaklu NST, czyli w "Weselu", występuje w roli Maryny.

Maria Dębska (foto: Katarzyna Siewruk) Maria Dębska (foto: Katarzyna Siewruk)
Jasmina Polak Jasmina Polak

Barbara Wypych jest aktorką Teatru Współczesnego w Warszawie obsadzaną w  trudnych rolach, jakie zazwyczaj powierza się dojrzałym aktorkom. Sprawdza się w nich, jak również w lżejszym repertuarze, np. muzycznym.

Barbara Wypych (foto: Katarzyna Siewruk) Barbara Wypych (foto: Katarzyna Siewruk)

Cała trójka urodziła się na początku lat 90. i już sama ich obecność w tegorocznym finale jest nagrodą, czyli dowodem na przekonanie jury, że na naszych oczach rodzą się prawdziwe aktorskie talenty.

Wydanie otwiera aktor Konrad Imiela, dyrektor Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Ukazała się właśnie jego płyta pt. "Wrażliwość na olśnienie w normie". Rozmawiamy o kończącym się sezonie w Capitolu i wspominamy teatralny Wrocław.

Konrad Imiela (foto: Katarzyna Siewruk) Konrad Imiela (foto: Katarzyna Siewruk)

Czerwiec otwieramy w towarzystwie aktorów Warszawy, Krakowa i Wrocławia. Po raz kolejny udowadniamy, że polski teatr – to potęga. Zaufajmy mu.

Do usłyszenia.

Baszka Marcinik i Sylwia Hejj – wydawca

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca:
Sylwia Héjj
Data emisji:
4.06.2017
Godzina emisji:
14.07


 


Czytaj także

Obrady jury Talentów Trójki 2017 w kategorii Teatr

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2017 13:00
12 czerwca poznamy laureatów konkursu Talenty Trójki w trzech kategoriach. W tym wydaniu MBK przedstawiliśmy jawną część obrad jury Talentów Trójki w kategorii Teatr.
rozwiń zwiń