X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Muszyński i jego nowa powieść

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2017 15:30
W drugim w tym roku czerwcowym wydaniu MBK – literatura i teatr.
Audio
  • Andrzej Muszyński i jego nowa powieść (Magazyn Bardzo Kulturalny/Trójka)
Fragment okładki książki Fajrant
Fragment okładki książki "Fajrant" Foto: Mat. prom./ Wydawnictwo Literackie

Literatura, bo przygotowujemy wakacyjną lekturę nowej powieści Andrzeja Muszyńskiego, który był gościem specjalnym tego wydania. Jest on autorem książek reportażowych: "Południe" i "Cyklon" oraz tomu opowiadań "Miedza" i dwóch powieści.

Pierwszą – "Podkrzywdzie"- przedstawialiśmy w Trójce w interpretacji Andrzeja Mastalerza. Drugą – "Fajrant" – będziemy prezentowali w lipcu. "Podkrzywdzie" to baśniowa opowieść o wiejskiej społeczności mieszkającej w sąsiedztwie Pustyni Błędowskiej.

Akcja "Fajrantu" toczy się w Miasteczku, gdzieś w Małopolsce… Czego udało mi się dowiedzieć od Andrzeja Muszyńskiego na temat tej powieści i nie tylko, przekałam w tym wydaniu Magazynu.

fajrant okladka.jpg

W Krakowie – Mieście Literatury UNESCO – od 9 czerwca odbywa się IV Światowy Kongres Tłumaczy Literatury. Krótką z niego relację przedstawiła, występująca gościnnie w Magazynie, Wioletta Myszkowska. Na Kongresie wręczana jest Nagroda Transatlantyk, przyznawana zagranicznym tłumaczom za przekład polskiej literatury. Wśród dotychczasowych laureatów byli: Anders Bodegard ze Szwecji, Albrecht Lemp z Niemiec, Pietro Marchesani z Włoch.

Teatr w tym wydaniu MBK pojawił się jako zapowiedź: Gali Talentów Trójki oraz Festiwalu Dwa Teatry.

Przypomnimy finalistki Talentów Trójki w Kategorii Teatr: Marię Dębską, Jaśminę Polak oraz Barbarę Wypych. Gala odbędzie się w poniedziałek (12 czerwca) w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, kiedy to poznamy laureatów TT 2017.

dwa teatry.jpg

XVII Festiwal Dwa Teatry w Sopocie rozpocznie się 19 czerwca. Za tydzień Festiwalowi poświęcimy specjalne wydanie MBK. W tym natomiast spotkamy się z Samborem Dudzińskim, który współtworzył pierwszy na Scenie Teatralnej Trójki musical. To "Zwierzęca zajadłość" Stanisława Barańczaka w reżyserii Tomasza Mana. Słuchowisko znalazło się wśród zgłoszonych przez nas do konkursu na XVII Festiwalu Dwa Teatry.

W finale wydania tradycyjnie zaproszą na wieczorną premierę na STT.

Do usłyszenia.

Baszka Marcinik i Sylwia Hejj – wydawca

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca:
Sylwia Héjj
Data emisji:
11.06.2017
Godzina emisji:
14.07