X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Inauguracja lata 2017 w "Magazynie Bardzo Kulturalnym"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2017 15:02
Podsumowanie XVII Festiwalu "Dwa Teatry", Lato Teatralne Sopot 2017, III Lato z Szekspirem i Teatrzyk Zielone Oko - o tym wszystkim będziemy mówić w Trójkowej audycji.
Audio
  • Inauguracja lata 2017 w "Magazynie Bardzo Kulturalnym" (Trójka)
Fragment plakatu promującego spektaklu Zakochany Szekspir
Fragment plakatu promującego spektaklu "Zakochany Szekspir"Foto: materiały promocyjne

. .

W pierwszym latem tego roku wydaniu MBK zamknęliśmy wiosnę podsumowaniem XVII Festiwalu "Dwa Teatry" w Sopocie. Przed tygodniem omawialiśmy w specjalnym wydaniu Magazynu program Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej. Wśród naszych gości był dyrektor Teatru Polskiego Radia, zarazem dyrektor artystyczno-programowy festiwalu Janusz Kukuła. Tuż po gali poprosiliśmy go o oficjalne zamknięcie festiwalu.

W "Klubie Trójki" nadawanym na półmetku Dwóch Teatrów jednym z naszych gości był juror konkursu telewizyjnego, dramatopisarz Tomasz Man. I jego poprosiliśmy o spojrzenie wstecz, refleksję nad tym, co wydarzyło się w Sopocie w ciągu 3 festiwalowych dni. Obaj panowie zwrócili uwagę na tych, którzy nagród nie otrzymali. Przewrotnie więc, kiedy media koncentrowały się na laureatach, my zaproponowaliśmy alternatywne podsumowanie Dwóch Teatrów. Szerzej o naszym święcie (mediów publicznych) porozmawiamy w "Trójce pod Księżycem" w nocy z 29 na 30 czerwca, prezentując zarazem dłuższe rozmowy z gośćmi zaproszonymi na festiwal.  


. .

W Sopocie kończy się jedno wydarzenie, ale zaczynają się kolejne. I tak, 4 lipca po raz 24 rozpocznie się Lato Teatralne Sopot 2017 (kiedyś Sopockie Lato Teatralne). To już tradycja, że dyrektor Teatru Atelier Andre Hubner-Ochodlo wita się z nami w pierwszych dniach lata, zapraszając do swojego teatru. Ten sezon w Atelier przypada na rok 20 rocznicy śmierci jego patronki.

W sierpniu odbędzie się po raz 20 konkurs na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej. Powrócą z koncertami do Atelier: Magda Umer i Piotr Machalica, wystąpi sam Andre, kontynuowane będą Międzynarodowe Spotkania z Kulturą Żydowską. To będzie lato muzyczne.

Plakaty-1 300.jpg

W tym roku Atelier nie mogło pozwolić sobie na realizację przedstawienia teatralnego. Szkoda, ale pierwsza premiera pt. "Wesołe miasteczko" będzie stanowiła powrót do spektakli, do których pisała teksty/wiersze Agnieszka Osiecka.

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie już od ubiegłego tygodnia prezentuje pierwsze wakacyjne wystawy: Ryszarda Stryjca oraz Jana Kantego Pawluśkiewicza. Będąc na Dwóch Tetrach, spotkałam się zarówno ze Zbigniewem Buskim, jak i panem Janem. Dłuższe spotkanie z PGS za tydzień, po wernisażu kolejnych wystaw.

A w Gdańsku 30 czerwca rozpoczyna się III Lato z Szekspirem. W tym roku – z "Zakochanym Szekspirem". To druga koprodukcja Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego z Teatrem Wybrzeże. Z tej wyprawy nad morze przywiozłam również rozmowę z dyrektorem GTS, profesorem Jerzym Limonem oraz z reżyserem premiery Pawłem Aignerem. Częścią Lata z Szekspirem jest Festiwal Szekspirowski i o nim także rozmawialiśmy z profesorem.

W finale wydania zaprosiliśmy wraz z reżyserem Mariuszem Malcem do studia im. A. Osieckiej na trzecią już premierę w Teatrzyku Zielone Oko. Tym razem będą to… "Widma w mieście Breslau" wg Marka Krajewskiego.

Zapraszamy, ale jak to, co powyżej, zmieścić w jednym wydaniu pierwszego wakacyjnego wydania MBK w 2107 roku? Cieszmy się wszak, że całe wakacje przed nami, proszę o to na tym etapie, jak co roku.

Audycja powstała we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Sylwia Héjj
Data emisji: 25.06.2017
Godzina emisji: 14.07

Czytaj także

Spotkanie z finalistkami konkursu Talenty Trójki w kategorii Teatr

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2017 08:46
25 maja odbyły się obrady jury Talentów Trójki w kategorii Teatr. Jawną część obrad przedstawiliśmy w MBK przed tygodniem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Muszyński i jego nowa powieść

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2017 15:30
W drugim w tym roku czerwcowym wydaniu MBK – literatura i teatr.
rozwiń zwiń

Czytaj także

XVII Festwial Dwa Teatry w Sopocie

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 15:00
To specjalne wydanie MBK nadajemy na dzień przed rozpoczęciem XVII Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej - Dwa Teatry w Sopocie.
rozwiń zwiń