X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwalowe lato czas zacząć!

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2017 13:00
Wakacje w strefie kultury to od połowy lat 90. nade wszystko festiwale muzyczne, teatralne i filmowe. Sprawiły one, że wielokrotnie przywoływane tu - bez żalu - wakacyjne "ogórki" odeszły w niepamięć. Latem ożywają kulturalnie miejsca atrakcyjne turystycznie (nad morzem, nad jeziorami), ale nie tylko.
Audio
  • Festiwalowe lato czas zacząć! (Magazyn bardzo kulturalny/Trójka)
Barbara Marcinik rozmawia z Janem A.P. Kaczmarkiem o tegorocznym festiwalu Transatlantyk
Barbara Marcinik rozmawia z Janem A.P. Kaczmarkiem o tegorocznym festiwalu Transatlantyk Foto: Sylwia Hejj

Wakacje w mieście nie muszą już kojarzyć się z nudą. Poznań, Katowice, Łódź - mapa dużych miast w sezonie letnim staje się coraz bardziej kolorowa. Najstarsze festiwale teatru ulicznego/plenerowego nie stanowią już jedynej kulturalnej (kulturalno-rozrywkowej) atrakcji miejskiego lata.

Od ośmiu lat Jan A.P. Kaczmarek zaprasza na Transatlantyk, powstały w Poznaniu jako Festiwal Filmu, Muzyki i Idei. W ubiegłym roku festiwal przeniósł się do Łodzi. Towarzyszymy Transatlantykowi niemal od początku. W tym roku - po próbie zorganizowania go tuż przed wakacjami - Jan A.P. Kaczmarek proponuje połowę lipca. Festiwal potrwa od 14 do 21 lipca.

Hasłem VII Transatlantyku jest "Siła Kobiety". W programie m.in. nowe filmy z całego świata, także przegląd nowych i dawnych produkcji polskich, kino kulinarne, konkursy muzyczne. O filmach opowiada Rico Jaźwiński. My z Janem A.P. Kaczmarkiem tradycyjnie będziemy rozmawiali o idei festiwalu oraz o muzyce. Do najbardziej interesujących nas punktów programu należą dwa Międzynarodowe Konkursy Kompozytorskie: Transatlantyk Film Music Competition oraz Transatlantyk Instatnt Composition Contest. Tym razem dyrektorowi festiwalu towarzyszyć będzie Agnieszka Wolak - dyrektor PR. Zaprosimy także na obie gale: otwarcia i zamknięcia. Pierwszą reżyseruje Maria Sadowska.


Plakat tegorocznej edycji festiwalu Transatlantyk (mat. promocyjne) Plakat tegorocznej edycji Festiwalu Transatlantyk (mat. promocyjne)

Festiwalem, któremu najdłużej pozostajemy wierni, jest Festiwal Szekspirowski w Gdańsku. 21. FSz rozpocznie się 28 lipca, a zakończy - 6 sierpnia. Z jego twórcą i dyrektorem, profesorem Jerzym Limonem, spotkałam się u progu lata, omawiając nade wszystko tegoroczne Lato z Szekspirem, czyli w tym roku - z "Zakochanym Szekspirem" w reżyserii Pawła Aignera (patrz: wydanie MBK z 25 czerwca). W tym wydaniu przedstawimy program festiwalu; będzie jeszcze telefoniczne PS.


Plakat 21. Festiwalu Szekspirowskiego (mat. promocyjne) Plakat 21. Festiwalu Szekspirowskiego (mat. promocyjne)

5 lipca we Wrocławiu odbyła się konferencja prasowa 9. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog. To, co prawda, późnojesienne święto teatru, ale - ponieważ obchodzimy je co dwa lata - już teraz trwają przygotowania i dlatego rozmawiamy o nim podczas wakacji. Połączymy się z nowym dyrektorem Dialogu Tomaszem Kireńczukiem, by rozszyfrować hasło tegoroczne: "Naprzód! Ale dokąd?". Czas letni sprzyja także refleksji. Pomyślmy więc i o tym.


Plakat 9. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego DIALOG - WROCŁAW (mat. promocyjne)
Plakat 9. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego DIALOG - WROCŁAW (mat. promocyjne)


Łódź - Gdańsk - Wrocław - w tym wydaniu MBK.

Baszka Marcinik i Sylwai Hejj - wydawca

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Sylwia Héjj
Data emisji: 9.07.2017
Godzina emisji: 14.08

Czytaj także

XVII Festiwal "Dwa Teatry" - podsumowanie

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2017 02:00
Laureaci, reprezentacja jury, przegrani, publiczność - w "Trójce pod Ksieżycem" tydzień po zakończeniu XVII Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej w Sopocie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lwów w Sopocie

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2017 15:00
Zbiory Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki - ponownie w PGS. 
rozwiń zwiń