X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Omar Sangare - gość specjalny w MBK

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2017 16:27
Omar Sangare - polski, ciemnoskóry aktor mieszkający od lat w Nowym Jorku - gościł u nas ostatnio podczas odbywającego się w Teatrze Syrena Festiwalu United Solo.
Audio
  • Omar Sangare - gość specjalny w MBK (Magazyn bardzo kulturalny/Trójka)
Omar Sangare
Omar SangareFoto: Katarzyna Siewruk

Tematem rozmowy z gościem był między innymi Ira Frederick Aldridge. Aktor ten przyjechał 7 sierpnia 1867 roku do Łodzi, by zagrać rolę Otella, niestety przed premierą zmarł. 

Festiwal United Solo stanowił wiosenną atrakcję teatru prowadzonego przez Wojciecha Malajkata. Wojciech Malajkat - rektor Akademii Teatralnej w Warszawie - od tego sezonu przestaje kierować Syreną; nie wiemy, czy United Solo powróci z Nowego Jorku do Polski, ale Omar Sangare gości właśnie w kraju. Zapytaliśmy o powód tej wizyty oraz o to, jak mieszka się aktorowi, pedagogowi w światowej metropolii.


Omar Sangare i Barbara Marcinik Omar Sangare i Barbara Marcinik

Wakacji tymczasem ubywa, co z tygodnia na tydzień odnotowujemy bez satysfakcji. Przed nami jeszcze kilka festiwali i próbowaliśmy pocieszyć się nimi. Podsumowaliśmy również 21. Festiwal Szekspirowski w Gdańsku. Udało nam się spotkać z profesorem Jerzym Limonem pod koniec trwania tego festiwalu; wcześniej profesor był zajęty, jest wszakże "twarzą" Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego oraz Festiwalu Szekspirowskiego. Nasze spotkanie było tym bardziej ważne, że mówiło się i pisało o kryzysowym roku festiwalu, także samego GTS.

Gdański Teatr Szekspirowski - scena elżbietańska Gdański Teatr Szekspirowski - scena elżbietańska


Z Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego udaliśmy się do drugiego ikonicznego budynku współczesnego Gdańska. To Europejskie Centrum Solidarności, które w tym roku (od tego roku) organizuje Festiwal Solidarity of Arts. Po programie SOFA oprowadziła nas wicedyrektor ECS - Patrycja Medowska. Zbliża się 37. rocznica początku wydarzeń sierpniowych, a staramy się w tym czasie być blisko Stoczni (patrz - Klub Trójki z 2 sierpnia).

Budynek Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku Budynek Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku

Za nami - 20. edycja "Pamiętajmy o Osieckiej" w Teatrze Atelier w Sopocie (patrz - wydanie MBK z 6 sierpnia). Z kolei 24. Sopockie Lato Teatralne trwa jeszcze do 27 sierpnia. Zakończą je recitale Piotra Machalicy i Hanny Banaszak.

Spotkaliśmy się również z Piotrem Machalicą. O czym rozmawialiśmy? Zachęcamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

Piotr Machalica (fot. Polskie Radio/Trójka) Piotr Machalica (fot. Polskie Radio/Trójka)

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny
Prowadzi: Barbara Marcinik
Goście: Omar Sangare, prof. Jerzy Limon, Patrycja Medowska, Piotr Machalica.
Data emisji: 13.08.2017
Godzina emisji: 14.07

Czytaj także

Festiwalowe lato czas zacząć!

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2017 13:00
Wakacje w strefie kultury to od połowy lat 90. nade wszystko festiwale muzyczne, teatralne i filmowe. Sprawiły one, że wielokrotnie przywoływane tu - bez żalu - wakacyjne "ogórki" odeszły w niepamięć. Latem ożywają kulturalnie miejsca atrakcyjne turystycznie (nad morzem, nad jeziorami), ale nie tylko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacyjne festiwale. Spotkania. Przeglądy

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2017 17:00
Zbliża się nieuchronnie półmetek wakacyjnych atrakcji kulturalnych. To wydanie MBK (przedostatnie w lipcu tego roku) otworzyliśmy zaproszeniem do Sopotu na najważniejszą premierę XII Międzynarodowych Spotkań z Kulturą Żydowską - "Moscow 1948".
rozwiń zwiń