X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Od Adama i Ewy do Abrahama w Nowym Teatrze

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2017 15:45
To literackie wydanie MBK - odmienne od pozostałych, bo tylko w jednej trzeciej w tonacji żartobliwej (generalna zasada: "pół żartem - pół serio").
Audio
  • Od Adama i Ewy do Abrahama w Nowym Teatrze (Magazyn bardzo kulturalny/Trójka)
Michał Zadara w studiu Trójki
Michał Zadara w studiu TrójkiFoto: Łukasz Krystowski

Od Księgi Rodzaju przez poezję Zbigniewa Herberta po wiersze Czesława Miłosza - tak w skrócie można określić charakter tego sierpniowego wydania Magazynu.

O pierwszej księdze Biblii, we właściwy sobie lekki sposób, opowiada reżyser Michał Zadara. To jego kolejny radykalny gest teatralny - po "Dziadach" bez skreśleń czy "Elementarzu" teraz przyszedł czas na Pismo Święte. Michał Zadara reżyseruje literaturę, po jaką innym nie przyszło do głowy sięgać.

Reżyserując księgę Pisma Świętego w wersji "familijnej", powraca do Nowego Teatru w Warszawie. 1 września pokaże zaledwie 1 część tryptyku - "Ksiega Rodzaju", dalsze w grudniu i w kwietniu 2018.

Zbigniew Herbert

Ryszard Krynicki natomiast przygotował kolejny wybór wierszy Zbigniewa Herberta. Ten jednak jest wyjątkowy. Do tomu dołączona jest płyta, na której zarejestrowano spotkanie z poetą w Poznaniu w 1994 roku. słuchamy rozmowy z wydawcą, poetą, tłumaczem - Ryszardem Krynickim, ale też z badaczem poezji - profesorem Piotrem Śliwińskim.

W trzeciej części wydania łączymy się z Krasnogrudą, gdzie 14 sierpnia, tradycyjnie, w rocznicę śmierci Czesława Miłosza wspominano tego twórcę.

Naszym czwartym gościem jest artysta Pogranicza - Krzysztof Czyżewski.


Dwór w Krasnogrudzie Dwór w Krasnogrudzie

Odbywamy więc naszą sierpniową, wakacyjną podróż na całkiem nowej trasie: Warszawa - Kraków - Poznań - Podlasie.

Od Adama i Ewy zatem po Traktat Moralny, poprzez krainę Pana Cogito.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Sylwia Héjj
Data emisji: 20.08.2017
Godzina emisji: 14.05