X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podwójny jubileusz Jana Kantego Pawluśkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2017 22:00
Gościem specjalnym pierwszego październikowego wydania MBK jest Jan Kanty Pawluśkiewicz. Ujawniamy, ile lat kończy kompozytor oraz, ile już lat tworzy.
Audio
  • Podwójny jubileusz Jana Kantego Pawluśkiewicza (Magazyn bardzo kulturalny/Trójka)
Jan Kanty Pawluśkiewicz
Jan Kanty PawluśkiewiczFoto: Andrzej Bołdaniuk

. .

Spotkania z panem Janem są nieprzewidywalne, ale na pewno z okazji swojego jubileuszu przygotowuje on koncert pt. "Pieśni Doliny Jozafata". I o nim m.in. opowiadamy, a teksty Pieśni są autorstwa… Dantego (gdyż inspirowane były "Boską komedią") oraz Leszka Aleksandra Moczulskiego. Ogromny jest zespół je realizujący, choć, na co wskazuje tytuł koncertu, nie jest to oratorium. Plakat do koncertu zdobią barwne wizje kompozytora, od lat także malującego farbami… Jakimi? Spróbujemy również przypomnieć (rozmawialiśmy o tym na początku wakacji podczas wernisażu jego prac w PGS).


fot. Antonija Putic fot. Antonija Putic

W drodze powrotnej z Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, spotkałam się z prof. Jerzym Limonem, dyrektorem Festiwalu Szekspirowskiego, który to festiwal otrzymał właśnie w Brukseli (18 września) międzynarodową nagrodę EFFE, czyli Europe For Festivals – Festivals For Europe. Jak bardzo to prestiżowe wyróżnienie, możemy się o tym przekonać, słuchając profesora, zarazem dyrektora Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Udało mi się też wpaść na gdańską Zaspę dzielnicę powstałą na płycie pierwszego gdańskiego lotniska, zbudowaną na planie plastra miodu i będącą największą w Polsce "galerią" malarstwa wielkoformatowego. 23 września, w pierwszym dniu jesieni 2017 roku "galeria" obchodziła swoje 20-lecie. Zarejestrowałam krótką rozmowę z wicedyrektor Instytutu Kultury Miejskiej – Barbarą Sroką. 


fot. Bartosz Bańka fot. Bartosz Bańka

W finale wydania zapraszamy na pierwszą w nowym sezonie premierę w Teatrze Ateneum w Warszawie. Niezwykły spektakl przygotowują nasi goście: Julia Kijowska oraz Wojciech Faruga. To "Spowiedź motyla" wg młodzieńczego pamiętnika Janusza Korczaka.


Fragment grafiki Henry'ego Dargera,  plakat spektaklu "Spowiedź motyla"
  Fragment grafiki Henry'ego Dargera, plakat spektaklu "Spowiedź motyla"

To wydanie MBK sponsoruje BZWBK. Dziękujemy.

Do usłyszenia, tym razem na trasie Kraków – Gdańsk – Warszawa.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której Barbara Marcinik wspominała Wiesława Michnikowskiego. Legendarny aktor zmarł 29 września w wieku 95 lat. 

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 1.10.2017
Godzina emisji: 21.08


Czytaj także

Nowy sezon w teatrach: Nowym w Poznaniu i Muzycznym w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2017 22:00
Gdzie należałoby otwierać nowy sezon kulturalny? W Teatrze Nowym – oczywiście.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Conrad, pseudonim – Joseph Conrad

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2017 22:00
Otworzyliśmy sezon kulturalny 2017/2018 w MBK. Przed tygodniem dyrektor Teatru Nowego w Poznaniu – Piotr Kruszczyński oraz reżyser – Wojciech Kościelniak inaugurowali nowy sezon teatralny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gombrowicz – biografia

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2017 11:11
W tym wydaniu MBK spotykamy się tuż po premierze w TZO, zatem rozmowa z twórczyniami słuchowiska/widowiska (live ze studia im. A. Osieckiej) jest rodzajem komentarza do naszej premiery. To jedyne w tym wydaniu spotkanie niedotyczące Gombrowicza.
rozwiń zwiń