X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Święto książki w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2017 22:00
Pory roku kreślą mapę "bardzo kulturalną". Lato jest u nas trójmiejskie (czerwiec, lipiec – Sopot, sierpień – Gdańsk, wrzesień – Gdynia). Jesień jest krakowska (kiedyś – także wrocławska).
Audio
  • Święto książki w Krakowie (Magazyn bardzo kulturalny/Trójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

W związku z powyższym znów wybieramy się do Krakowa, tym razem na Festiwal Conrada i na Międzynarodowe Targi Książki. W pierwszej części wydania połączymy się ze studiem w Radiu Kraków, gdzie naszymi gośćmi będą prezes targów w Krakowie Grażyna Grabowska oraz dyrektor programowy Conrad Festival Grzegorz Jankowicz.


Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Oba wydarzenia sprawiają, że w ostatnim tygodniu października panuje w mieście prawdziwie świąteczna atmosfera. Przybywają tam pisarze, tłumacze, wydawcy z Polski i zza granicy. Festiwal Conrada rozpoczyna się już w poniedziałek, Targi Książki – w czwartek. Kończą się w niedzielę. Targi są starsze wszak, te odbęda się po raz 21., a festiwal po raz 9. W roli gościa honorowego na TK wystąpi Francja. Na FC pojawi się w tym roku, Roku Conrada, więcej akcentów conradowskich. Zostanie w tym czasie przyznanych kilka ważnych nagród:  najstarsza (20) Nagroda Długosza, znacznie młodsza (4) – Conrada. Ma być również wręczona nowa nagroda. Jaka? Organizatorzy ujawnią to podczas festiwalu. Centrum targowe od paru lat mieści się w Hali EXPO Kraków przy ulicy Galicyjskiej. Centrum festiwalowe – w Pałacu Czeczotki (nowe miejsce). Prosimy tylko, by nie padało, ani nie sypało.


Festiwal Conrada Festiwal Conrada

Plakat promujący wystawę "Życie jest gdzie indziej" Plakat promujący wystawę "Życie jest gdzie indziej"

Na kilkanaście minut powracamy nad morze. Gośćmi drugiej części wydania MBK są: profesor Maciej Świeszewski, który w CSW Łaźnia 2 w Nowym Porcie wystawia swoje rysunki, oraz członkowie Wolnego Związku Zawodowego – Joanna Rusinek i Filip Kalkowski, którzy w PGS Sopot prezentują wystawę "Życie jest gdzie indziej". Młodym twórcom towarzyszy jeszcze ktoś…

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 22.10.2017
Godzina emisji: 21.10