X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Maraton teatralny trwa

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2018 22:00
Od początku roku podejmujemy w Magazynie (i w TPK) gości z różnych teatrów polskich choć, co rzadkie u nas, na razie dominują teatry warszawskie. I tak, w tym wydaniu MBK, gościliśmy reprezentacje: Nowego Teatru, Teatru Polskiego i Teatru Żydowskiego.
Audio
  • MBK kontynuuje przegląd propozycji teatralnych na nowy sezon (Magazyn bardzo kulturalny/Trójka)
Piotr Gruszczyński
Piotr GruszczyńskiFoto: Wojciech Dorosz/PR

W pierwszej części wydania spotkaliśmy się z dramaturgiem Nowego Teatru Krzysztofa Warlikowskiego – Piotrem Gruszczyńskim. Opowiedział on o premierach, m.in. o najnowszej – "Uczcie" Platona w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego (Talent Trójki 2010). Nie tylko premiery serwuje nam NT, także i o innych jego działaniach również posłuchaliśmy.


Anna Smolar i Baszka Marcinik, fot. Wojciech Dorosz/PR Anna Smolar i Baszka Marcinik, fot. Wojciech Dorosz/PR

Gościem trzeciej części wydania MBK była Anna Smolar – reżyserka premierowej koprodukcji Teatru Polskiego i Teatru Żydowskiego. 10 marca w Teatrze Polskim zostanie pokazana sztuka pod tytułem "Kilka obcych słów po polsku". Rozmawiając o tym spektaklu, kontynuujemy rozpoczęty już przez nas cykl teatralnych opowieści o Marcu 1968. Anna Smolar jest dzieckiem "marcowych" emigrantów i z tej perspektywy, dzieci "pomarcowych", opowiadana jest historia "Marca 1968", która – jak przypominaliśmy w poprzedniej audycji – rozpoczęła się 30 stycznia 1968 roku, kiedy to po raz ostatni publicznie pokazane zostały w Teatrze Narodowym "Dziady" w reżyserii Kazimierza Dejmka.


Tadeusz Dąbrowski, for. archiwum prywatne Tadeusz Dąbrowski, fot. archiwum prywatne

W części drugiej wydania, wraz z dyrektorem festiwalu Europejski Poeta Wolności w Gdańsku, poetą Tadeuszem Dąbrowskim, zapowiedzieliśmy tegoroczny festiwal EPW. Odbywa się on co dwa lata, pierwszy zorganizowany został 10 lat temu. 

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 11.02.2017
Godzina emisji: 21.11


Czytaj także

Premiery w poznańskich teatrach

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 02:00
Niebawem tradycją stanie się, że na początku roku, czyli w połowie sezonu, łączymy się z Poznaniem po to, by spotkać się z dwoma teatrami, Polskim i Nowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr Wiczy

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 13:00
W pierwszej połowie lat 90. panowała moda na teatry nieinstytucjonalne, w instytucjonalnych panował natomiast zastój, który dziś oceniamy jako ciszę przed burzą (rok 1997).
rozwiń zwiń