X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Laureaci Teatroteka Fest 2018

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2018 22:00
Teatr telewizji to nasze "narodowe dobro". Czy to żart? Jeżeli tak, to bardzo sympatyczny, a wraz z teatrem radiowym może stanowić prawdziwą wartość.
Audio
  • Laureaci festiwalu Teatroteka Fest 2018 w Trójce (Magazyn Bardzo Kulturalny/Trójka)
Agata Kulesza i Andrzej Mastalerz
Agata Kulesza i Andrzej MastalerzFoto: mat. promocyjne/WFDiF

Często realizowany za (relatywnie) niewielkie środki, w krótkim czasie i… z pasją. Teatr Telewizji Polskiej ma właśnie szansę odrodzić się, ale w czasach, gdy w TVP powstawało w roku zaledwie kilka premier, spektakle zaczęto realizować w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Pojawiło się miejsce dla młodych twórców: reżyserów i autorów sztuk.


Barbara Marcinik i jej goście w studio Barbara Marcinik i jej goście w studio

Natalia_Gonczarowa__Swatanie__ 1200.jpg
"Mistrzowie Szkoły Paryskiej" - po raz drugi w PGS

Opiekę artystyczną zaczął nad nimi sprawować prof. Maciej Wojtyszko – pedagog, reżyser, ale także autor dramatów. W kilka zaledwie lat powstało ponad 30 przedstawień i tak można by najkrócej przedstawić historię Teatroteki.


Barbara Marcinik i jej goście w studio Barbara Marcinik i jej goście w studio

W ubiegłym roku zdecydowano się zorganizować przegląd wszystkich zrealizowanych w WFDiF spektakli, tym samym odbył się po raz pierwszy Teatroteka Fest, współorganizowany przez WFDiF wraz z Akademią Teatralną i Instytutem Teatralnym.


Barbara Marcinik i jej goście w studio Barbara Marcinik i jej goście w studio

Teatr_im._Heleny_Modrzejewskiej_w_Legnicy 663.JPG
Dostojewski i Conrad

Przygotowywaliśmy się do tegorocznego festiwalu Teatroteki w jednym ze styczniowych MBK, a w tym wydaniu podsumowaliśmy Teatroteka Fest II. Zostało pokazanych 10 nowych przedstawień. Oceniało je siedmioosobowe jury. Werdykt ogłoszono w trzecim dniu festiwalu, w ubiegłą niedzielę. Nagród rozdano tyle, ile wręcza się na dużych festiwalach. Do grona partnerów dołączyło Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wraz z ZAiKS-em współfinansowało festiwal. Pokazy zorganizowano w Collegium Nobilium oraz w Kinie Kultura. Swoich laureatów wyłoniło także jury dziennikarskie oraz publiczność.


Barbara Marcinik i jej goście w studio Barbara Marcinik i jej goście w studio

Na nasze spotkanie zaprosiliśmy, podobnie jak poprzednio, profesora Macieja Wojtyszkę oraz reprezentanta jury – reżysera, laureata ubiegłorocznej Grand Prix Wawrzyńca Kostrzewskiego. Naszymi gośćmi byli oczywiście także laureaci tegoroczni. Grand Prix otrzymał spektakl "Sprawa Rity G." wg sztuki Jolanty Janiczak. My spotkaliśmy się z reżyserką – Darią Kopiec oraz z odtwórczynią roli głównej – Moniką Buchowiec, laureatką zarazem nagrody za pierwszoplanową rolę kobiecą. Spektaklem, który zebrał najwięcej nagród, była wyreżyserowana przez Michała Szcześniaka sztuka Roberta Urbańskiego, pt. "Porwać się na życie" (uwaga: komedia!). Grający w nim rolę główną Andrzej Mastalerz otrzymał nagrodę i również przyjął zaproszenie na nasze spotkanie. Podczas niedzielnej gali zostały dla nas zarejestrowane wypowiedzi autora i reżysera tego przedstawienia.


Teatroteka Fest 2018/ fot. Maciej Czerski Teatroteka Fest 2018 / fot. Maciej Czerski

teatr legnica głomb 1200.jpg
Jubileusz legnickiego teatru

Przywołaliśmy również krótkie scenki z nagrodzonych spektakli, a Teatroteka Fest 2018 był jedynym tematem tego wydania MBK.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 19.02.2018
Godzina emisji: 21.08

bm/kw

Czytaj także

"Conrad – pseudonim – Joseph Conrad" po raz szósty

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2017 22:00
Kończy się Rok Conrada, więc i my zbliżamy się do finału naszego cyklu jubileuszowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na pograniczu starego i nowego

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2018 22:00
Na początku każdego roku życie kulturalne rozkręca się wolno z powodu licznych dni świątecznych oraz potrzeby podsumowywania roku poprzedniego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co nowego w teatrach i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2018 22:00
Literatura zdominowała wydania MBK w pierwszej połowie sezonu. Drugą zaczynamy od rozmów z ludźmi teatru.
rozwiń zwiń