X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rok bez Wojciecha Młynarskiego

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 00:00
15 marca minie pierwszy rok bez Wojciecha Młynarskiego. Kim był dla kilku pokoleń, nie ma potrzeby przypominać. Trzeba jednak przypomnieć, że był też przez lata związany z obchodzącym 90. urodziny Teatrem Ateneum na warszawskim Powiślu.
Audio
  • Wspomnienie Wojciecha Młynarskiego i rozmowy na temat inspirujących spektakli (Magazyn bardzo kulturalny/Trójka)
Wojciech Młynarski
Wojciech MłynarskiFoto: Gabriela Darmetko/PR

Plakat promujący spektakl "Świętoszek" Plakat promujący spektakl "Świętoszek"

Teatr naturalnie pamięta o tym i przygotowuje festiwal "Młynarski w Ateneum – Konfrontacje". Jednym z uczestników tego kilkudniowego spotkania z twórczością Wojciecha Młynarskiego jest aktor Ateneum (także Teatru Polskiego Radia) – Krzysztof Gosztyła. Zaprosiłam Krzysztofa do MBK, by na trzy tygodnie przed rozpoczęciem festiwalu (16 marca) opowiedział o jego różnorodnym programie, w którym są m.in. koncerty, pokazy archiwalnych zapisów spektakli muzycznych, film dokumentalny i nadanie Scenie na Dole imienia Wojciecha Młynarskiego. Teatr Ateneum w roku jego jubileuszu często u nas gości. Opowiadaliśmy o premierach tej części sezonu, w "Trójce pod Księżycem" dyskutowaliśmy o "Tran-Atlantyku", teraz zaczynamy informować o festiwalu poświęconym twórczości bliskiego także Trójce, "poety piosenki".

fot. Wojciech Dorosz Krzysztof Gosztyła, fot. Wojciech Dorosz

I znów – powtórzę: maraton teatralny w Magazynie trwa. W drugiej części tego wydania połączyliśmy się z Teatrem im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, by zapowiedzieć nowy spektakl pt. "Świętoszek" (premiera – 24 lutego). Wyreżyserowała go, debiutująca w Polsce Ewa Rucińska. Wcześniej realizowała przedstawienia we Francji, gdzie studiowała. XVII-wieczna sztuka Moliera, należąca do europejskiego kanonu, jest niestety wciąż aktualna, co młoda reżyserka podkreśla, przenosząc akcję do naszych czasów.


Barbara Marcinik i jej goście w studio/fot. Wojciech Dorosz Barbara Marcinik i jej goście w studio, fot. Wojciech Dorosz

Piotr Gruszczyński fot. W. Dorosz 1200.jpg
Maraton teatralny trwa

Trwa także nasze zainteresowanie Teatrem Telewizji. Przed tygodniem rozmawialiśmy o "innej" jego formie, czyli o Teatrotece. Tym razem zaprosiliśmy reżyserkę premiery z ubiegego poniedziałku w Programie 1 TVP – Annę Wieczur-Bluszcz, która zaprezentowała "Żabusię" Zapolskiej i, choć w kostiumie, ponownie stwierdziliśmy: "niestety sztukę wciąż aktualną". Orgon  zresztą – bohater Moliera – mógłby spotkać się w jednym salonie z Żabusią, choć dzieli ich ponad 200 lat.


/fot. Wojciech Dorosz Anna Wieczur-Bluszcz, fot. Wojciech Dorosz

W PS natomiast zaprosiliśmy na spotkanie autorskie Darka Bugalskiego, które odbędzie się 2 marca w Warszawie. Jego nowy tomik wierszy "Korespondent >>Małego Przeglądu<<" przedstawił Darek u nas w Święta podczas spotkania z Kasią Borowiecką.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 25.02.2018
Godzina emisji: 21.08

kw/mk

Czytaj także

Teatralne plany na nowy rok

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2018 22:00
Rok 2018 w teatrach "nabiera wigoru". Kolejne sceny publikują programy premier i już na tym etapie nowy rok teatralny zapowiada się ciekawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co nowego w teatrach i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2018 22:00
Literatura zdominowała wydania MBK w pierwszej połowie sezonu. Drugą zaczynamy od rozmów z ludźmi teatru.
rozwiń zwiń