X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

w MBK 5 lutego 2007

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2007 22:00
Witam w lutym i to... z książką na stole, liczącą 511 stron.
Audio

Lemur - tak wdzięczną nazwę ma nowa seria Świata Książki i dziś ją zaprezentujemy wraz z jej redaktorem - panem PAWŁEM LIPSZYCEM. Tomem otwierającym serię jest "Niania i góra lodowa" Ariela Dorfmana. Dodam, że seria jest zarezerwowana dla współczesnej beletrystyki światowej. Jest to więc rodzaj odpowiednika serii, którą mieliśmy okazję przybliżać Państwu - Nowa Proza Polska / Głowacki, Pilch, Grynberg /.

- A zatem, posłuchajmy tym razem, co słychać w najnowszej literaturze światowej.

- Co natomiast słychać w Teatrze im. H.Modrzejewskiej w Legnicy, tego dowiemy się od dyrektora tego teatru - JACKA GŁOMBA, z którym połączę się na parę minut. Już wiem, że przygotowuje on bardzo atrakcyjny festiwal.

Zapraszam.

P.S. To jest zapowiedź z cyklu" "Spróbujmy jeszcze raz". Audycja została przygotowana na 1.02 z powodu przedłużającego się meczu, przeniesiona na 5.02.

Baszka Marcinik.

...a w finale wydania - 14 fragment "naszej" powieści czyli PAWŁA HUELLE "Ostatniej Wieczerzy". Poznajemy właśnie przebieg zdarzeń, towarzyszących o poranku jednemu z czterech bohaterów powieści - doktorowi Lewadzie - wybierającemu się na "teatralną sesję" z Pohańczy, gdzie mieszka na odludziu, do miasta / podobnego do Gdańska /.

Czytaj także

Cała Europa zamarza

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2012 14:47
"Cierpienie nie jest w dwudziestym wieku tematem w literaturze pożądanym" – pisze Ryszard Przybylski w książce "Być i pisać" poświęconej twórczości Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Literackie COGITO

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2009 12:53
Jury Nagrody Mediów Publicznych COGITO w dziedzinie literatury pięknej, w składzie: Julia Hartwig (przewodnicząca), Jerzy Jarzębski, Adam Pomorski, Iwona Smolka, Piotr Wojciechowski wyłoniło 25 książek nominowanych do Nagrody COGITO. Laureat zostanie ogłoszony 14 września 2009 r. podczas uroczystej gali transmitowanej w TVP1, TVP Kultura i Programie 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Teatry Warszawy 1939"

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2009 20:10
O świetnej książce Tomasza Mościckiego zatytułowanej „Teatry Warszawy 1939".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wieczór z literaturą arabską

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2010 20:09
Magda Mikołąjczuk zaprasza do spotkania z literaturą Sudanu. W audycji recenzją powieści "Sezon migracji na północ” At-Tajjiba Saliha.
rozwiń zwiń