Magazyn Bardzo Kulturalny

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2010 14:00
- WITAM W NOWYM ROKU! - I witam po raz pierwszy znad morza:) Trójmiasto obok Wrocławia było najczęściej odwiedzanym przez nas w ubiegłym roku miejscem.

Nasze wędrówki zaczynamy więc od ... wyprawy do Gdańska - kandydata do tytułu EUROPEJSKA STOLICA KULTURY 2016. - Wrocław także kandyduje obok: Białegostoku, Katowic, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Torunia i Warszawy. 

 

- Gdańsk - precyzyjnie "wraz z metropolią" kandyduje. - W tym wydaniu RBK chcielibyśmy poznać lub wyeksponować argumenty, jakimi kandydat dysponuje, zapytać o to, co jeszcze trzeba by zrobić, czego ewentualnie uniknąć. - Hasło WOLNOŚC KULTURY , KULTURA WOLNOŚCI zobowiązuje. - Powinniśmy się zastanowić nad jego "wypełnieniem". - Jest jeszcze trochę czasu, ale z drugiej strony - najwyższy czas, by zacząc bardzo poważnie rozmawiać.

- Spróbujemy też połączyć się z przedstawicielką biura Ruhr 2010, Europejskiej Stolicy Kultury Essen i Zagłębia Ruhry. - Zadanie Essen było, jak się wydaje, jeszcze trudniejsze niż metropolii.

- Taka mobilizacja - na samym początku roku, w parę godzin po sylwestrowym "rozluźnieniu"?

 

- Postaraliśmy się więc o to, by spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, światecznej wciąż, stąd - wraz z Biurem - Gdańsk Europejska Stolica Kultury 2016 - zapraszamy do słuchania nas z jednego z najpiękniej położonych miejsc w Polsce, z Doliny ... RADOŚCI, z Dworu Oliwskiego.

- Program zrealizuje przyjazne Radio Gdańsk.

- Do usłyszenia więc, ewentualnie - do zobaczenia.

Baszka Marcinik. 

Czytaj także

"Kulturalna Europa" o Grecji i Rosji

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2010 23:00
W audycji "Kulturalna Europa" o książce "Greckie pomidory" i seminarium poświęconym Michaiłowi Czechowowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatralne mieszanki kulturowe

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2010 22:04
W audycji o niemieckim spektaklu mówiącym o Wietnamczykach w Czechach, o polskim teatrze w Dreźnie, o litewskim Czechowie i Festiwalu Sztuki Aktorskiej w Kaliszu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczecin - stolicą kultury?

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2010 23:09
W programie dalszy ciąg prezentacji miast kandydujących do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. Tym razem jest to Szczecin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bydgoszcz kandydatem do miana Kulturalnej Stolicy Europy 2016

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2010 22:20
Wygrana przyczynić się ma do tego, że Bydgoszcz stanie się silnym ośrodkiem kulturalnym w całym regionie.
rozwiń zwiń