Magazyn Bardzo Kulturalny

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2010 14:00
- Wyruszając po dwumiesięcznej przerwie nad morze, ogłaszamy tym samym KONIEC ZIMY. - Oto pierwsze w tym roku wydanie RBK z widokiem na ... plażę! - A wszystko to dzięki zaproszeniu...
Audio

- Wyruszając po dwumiesięcznej przerwie nad morze, ogłaszamy tym samym KONIEC ZIMY. - Oto pierwsze w tym roku wydanie RBK z widokiem na ... plażę! - A wszystko to dzięki zaproszeniu...otrzymanemu od TEATRU MUZYCZNEGO w GDYNI, gdzie przed tygodniem odbyła się premiera "Lalki" wg Bolesława Prusa. - Skoro tam,. to znaczy: w wersji muzycznej.

- W Teatrze Muzycznym będzie nas podejmował dyrektor MACIEJ KORWIN. - Z grona twórców spektaklu będzie nam towarzyszył kompozytor PIOTR DZIUBEK ( z nagraniami ze spektaklu ) .

- Połączymy się z reżyserem i autorem scenariusza panem WOJCIECHEM KOŚCIELNIAKIEM ( który jest we Wrocławiu ). - A przed nami FESTIWAL TEATRÓW MUZYCZNYCH i o nim także opowiemy.

 

- A, skoro jesteśmy w Gdyni, to rozglądamy się i widzimy drugi numer nowego pisma artystycznego pod kaszubskim tytułem "BLIZA". - Zaprosiłam wydawcę pisma - pana LESZKA KOPCIA ( tak, znają go Państwo z relacji z FPFF RIKA JAŹWIŃSKIEGO, bo jest od lat dyrektorem tego festiwalu ).

- Czy uda się coś jeszcze zmieścić w tym wydaniu? - Tematów jest więcej, bo w piątek w tym tygodniu - premiera w Teatrze im. Gombrowicza czyli "Fantazy" w reżyserii Piotra Cieplaka, a sam teatr obchodzi 50-lecie.

- GDYŃSKIE WYDANIE RBK 2010.

- Zapraszamy.

- A rozpoczniemy je "obrazkiem" przywiezionym z Essen. - Relacja z wyprawy do ESK 2010 - w TPK w najbliższy czwartek, tymczasem tylko na zachętę - wypowiedź naszego ulubionego aktora - JANA PESZKA , który przed tygodniem zagrał w Essen, w spektaklu Grzegorza Jarzyny, p.t. "ARETEJA".

- TEATROWI MUZYCZNEMU W GDYNI oraz - tradycyjnie już - RADIU GDAŃSK ( panowie Piotr, Arek i Andrzej ) - DZIĘKUJEMY ZA POMOC W REALIZACJI AUDYCJI:)

- Z ostatniej chwili: może odwiedzi nas w foyer teatru wybitny znawca "Lalki" - i nie tylko! - pan prof. JÓZEF BACHÓRZ.

- I jeszcze jedno zaproszenie:
Baczyński. Ptaki Powrotne. Basia Raduszkiewicz na żywo w Studio S-1 im. Lutosławskiego w Warszawie już 15 marca! Szczegółowe informacje na www.ptakipowrotne.pl Zapraszamy!

Czytaj także

Nowy stary teatr

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2007 16:04
Czy poszukiwany od prawie dwóch wieków teatr w Acharnes został wreszcie odnaleziony?
rozwiń zwiń

Czytaj także

W sidłach namiętności

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2009 06:21
Izabella Cywińska od wielu lat zafascynowana jest pisarstwem Isaaka Singera. Kilka lat temu napisała scenariusz filmowy oparty na kanwie jego opowiadań. Do realizacji filmu jednak nie doszło. To, że od roku pełni funkcję dyrektora artystycznego Teatru Ateneum, stworzyło niepowtarzalne warunki do tego, by z twórczością żydowskiego pisarza zmierzyc się w teatralnej przestrzeni. I jak sama dodała, na klika dni przed premierą spektaklu "Namiętności" , cieszy się z tej możliwosci bardzo, bo ta twórcz
rozwiń zwiń

Czytaj także

20 lat „Kontaktu”

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2010 20:09
Krytycy o Festiwalu Teatralnym „Kontakt” w Toruniu
rozwiń zwiń