w mbk 18 stycznia 2007

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2007 22:00
Dziś - rocznica odejścia księdza Jana i Jego poezji poswięcamy czas Klubu Trójki. Wczoraj w - Teatrze Narodowym odbyła się premiera "Miłości na Krymie

Dziś - rocznica odejścia księdza Jana i Jego poezji poswięcamy czas Klubu Trójki. Wczoraj w - Teatrze Narodowym odbyła się premiera "Miłości na Krymie" Sławomira Mrożka w reżyserii Jerzego Jarockiego i do tego spektaklu wrócimy w cyklu "after party", dziś natomiast gościem specjalnym wydania MBK będzie...kompozytor, mieszkający w Paryżu - PIOTR MOSS. Tak, jeśli Państwo nie znają Jego płyty wydanej przez Polskie Radio, to jest szansa o niej posłuchać, a także - fragmentów muzyki z tej płyty.- MOSS. Seria Muzyka Naszych Czasów.

 

Zapraszam.

Baszka Marcinik.

 

... a w finale wydania - 8 fragment powieści PAWŁA HUELLE - "Ostatnia wieczerza". Dziś, dowiemy się, co wydarzyło się po "drastycznej" dyskusji na temat sztuki współczesnej. Inżyniera chwilowo tracimy z pola widzenia.

Czytaj także

Spotkanie ze Sławomirem Mrożkiem

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2007 09:35
W środę, 14 listopada o godz. 19.00 zapraszamy słuchaczy Trójki na spotkanie ze Sławomirem Mrożkiem, które odbędzie się w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Przebieg spotkania będzie rejestrowany - materiał wyemitujemy 20 listopada w Klubie Trójki o 21.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Mrożek w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2007 16:13
We wtorek, 20 listopada zapraszamy na dzień poświęcony Sławomirowi Mrożkowi. Przez cały dzień będziemy prezentować fragmenty Jego utworów - przeczytane przez Adama Ferencego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hamlet a rebours

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2009 11:41
Najbardziej oczekiwana teatralna premiera jesieni już za nami. Na warszawskiej scenie przy Wierzbowej oglądać można „Tango” w reżyserii Jerzego Jarockiego. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy "Indyk" Mrożka!

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2009 15:06
Znana z wielu wystawień scenicznych sztuka Sławomira Mrożka Indyk, należy już do klasyki dramaturgii współczesnej. Ta melofarsa w dwóch aktach rozgrywa się, jak czytamy w didaskaliach, "w romantyzmie, na obszarze księstwa".
rozwiń zwiń