X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

w mbk 6 lutego 2007

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2007 22:00
GDYNIA - SOPOT - GDAŃSK - tak, proszę nie przecierać oczu.
Audio

Zbyt ciepła zima zmobilizowała mnie do zbadania tego terenu, zanim rozpocznie się sezon letni. - I ... w zasadzie jest bardzo podobnie, jak latem. Jedyna różnica "in minus" - bezlistny pejzaż; "in plus" - mniejsze oblężenie ulubionych pensjonatów i kafejek. Dziś opowiem o wieczorze 2 lutego w Teatrze Miejskim w Gdyni. Tamtego wieczoru odbyła się tzw. "premiera studencka" spektaklu ANDRZEJA BUBIENIA, pt. "Bracia K." Aura tego spektaklu absolutnie mnie olśniła choć muszę przyznać pewnej ważnej osobie rację: kto nie zna "Braci Karamazow" Dostojewskiego... no tak, ale kto nie zna "Braci Karamazow"? Z naszej rozmowy, nagranej po dyskujsji, jaka odbyła się w T.M. po spektaklu, także nie wyniknie nawet zarys fabuły powieści Dostojewskiego, ale może jakieś podpowiedzi znajdą Państwo w tym wydaniu MBK, które nie ma ambicji wyczerpania tematu. Jak zwykle, najbardziej chodzi mi o przekazanie nastroju, pewnej aury. W gabinecie dyrektora Teatru Miejskiego w Gdyni rozmawiałam z nim samym - czyli z panem JACKIEM BUNSCHEM, z reżyserem oraz z autorem muzyki - panem PIOTREM SALABEREM. Ułsyszymy też cichy / bo zmęczony po prawie 3 godzinach występowania na scenie / głos odtwórcy roli Aloszy - DARIUSZA MAJCHRZAKA. I - będzie sporo, jak na nasze obyczje, muzyki ze spektaklu.

Zapraszam.

 

Baszka Marcinik.

...a w finale wydania - 16 fragment powieści PAWŁA HUELLE, pt. "Ostatnia Wieczerza". Doktor Lewada, jadąc do szpitala z Michałem Oczko, wspomina pasmo zdarzeń, które doprowadziły go do "emigracji" na prowincję.

Spotkanie w Studiu im. A.Osieckiej z - jak się okazało - bardzo kontrowersyjnym pisarzem - 15 lutego w Klubie Trójki. Zaproszenia - w różnych audycjach, nie wyłączając Klubu Trójki.

Zobacz więcej na temat: Gdańsk Gdynia Sopot TEATR

Czytaj także

Rozliczenia w Dwóch Teatrach

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2007 15:24
Poezja w radiu i historia najnowsza w telewizji tryumfowała na siódmym Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej w Sopocie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magazyn Bardzo Kulturalny

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2010 14:00
- Wyruszając po dwumiesięcznej przerwie nad morze, ogłaszamy tym samym KONIEC ZIMY. - Oto pierwsze w tym roku wydanie RBK z widokiem na ... plażę! - A wszystko to dzięki zaproszeniu...
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dwa Teatry" zaskoczyły frekwencją

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2010 15:40
Dziś wieczorem poznamy laureatów X Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej "Dwa Teatry". Z roku na rok festiwal przyciąga coraz większą publiczność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

X Festiwal „Dwa Teatry – Sopot 2010” coraz bliżej

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2010 16:45
W dniach 12 – 14 czerwca odbędzie się X Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry – Sopot 2010”. Zaprezentowane zostaną najlepsze słuchowiska oraz spektakle telewizyjne, a wśród pozostałych festiwalowych atrakcji znajdą się m.in.: spotkania z gwiazdami i reżyserami, spektakle teatralne, koncert poetycko-muzyczny oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży.
rozwiń zwiń