w mbk 31 stycznia 2007

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2007 22:00
Co słychać w TR Warszawa?
Audio

To proste pytanie zadam kierownikowi dramaturgicznemu Teatru / dawniej Rozmaitości, którego poczynania śledzimy "z ukrycia" / - PIOTROWI GRUSZCZYŃSKIEMU.

TR W-wa wydał bowim ostatnio album poświęcony spektaklom Krzysztofa Warlikowskiego, który  pracuje nad "Aniołami w Ameryce" T. Kuschnera. To - gigantyczne przedsięwzięcie. Po raz pierwszy zostaną w Polsce pokazane obie części "Aniołów". Spektakl więc będzie trwał ok. 7 godzin. Dyrektor Teatru natomiast pokazał niedawno w Wiedniu "Medeę". Jest o czym rozmawiać. Zainteresowanych tą, jedną z najgłośniejszych "młodych" polskich scen, zapraszam, w dniu, w którym dużo pisze się i mówi w środowisku teatralnym o tym, co wydarzyło się w innym warszawskim teatrze, który próbuje się "odmłodzić", ale zarazem ma poważne problemy finansowe.

Baszka Marcinik.

... a w finale wydania - 13 fragment powieści PAWŁA HUELLE, pt. "Ostatnia Wieczerza". Poznajemy dzień / ten jedyny akcji zasadniczej / jednego z 4 głównych bohaterów - doktora Lewady.

Czytaj także

Anioły w Ameryce

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2007 10:35
Warlikowski zręcznie teatralizując "Anioły w Ameryce", nie tworzy ważnego spektaklu, ale rzetelną adaptację ważnego dramatu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"T.E.O.R.E.M.A.T." triumfatorem

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2010 09:06
Spektakl "T.E.O.R.E.M.A.T." wystawiony w TR Warszawa jest triumfatorem Ogólnopolskiego Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Europejskiej. Spektakl zdobył Grand Prix konkursu, który jest już organizowanego po raz piąty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr myślący wielkimi tekstami

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2010 07:00
Teatr Polski w Warszawie będzie "teatrem myślącym wielkimi tekstami", o poważnym repertuarze, a zarazem "pełnym energii i tolerancji", otwartym na inicjatywy aktorów - zapowiedział Andrzej Seweryn, który od września obejmie funkcję dyrektora tej placówki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Nejman nowym dyrektorem Teatru Kwadrat

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2010 11:24
Aktor zastąpił na tym stanowisku Edmunda Karwańskiego.
rozwiń zwiń