MBK z Łodzi - 1 marca 2009

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2009 14:00
MBK w Łodzi, ziemi obiecanej... MBK w Łodzi, ziemi obiecanej... MBK w Łodzi, ziemi obiecanej...
Audio

...bo...

w czwartek - 26 lutego rozpoczął się TAM 15 MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUK PRZYJEMNYCH I NIEPRZYJEMNYCH - pod naszym patronatem.

- MBK więc nadawany - po pierwszych dniach Festiwalu i po pokazie 2 spektakli, i to powszechnie uznanych za ważne znaki na teatralnej mapie: "SPRAWA DANTONA" w reżyserii JANA KLATY ( z Teatru Polskiego we Wrocławiu ) oraz "ANIOŁY w AMERYCE" wyreżyserowane przez Krzysztofa Warlikowskiego ( w TR-W-wa ). Hasło tegorocznego Festiwalu: ESTETYKA WSPÓŁCZESNEGO TEATRU.

- W słynnym Klubie-Pubie PIOTRKOWSKA 97 mam nadzieję gościć dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi i zarazem dyrektor Festiwalu - panią EWĘ PILAWSKĄ oraz aktorów Krzysztofa Warlikowskiego: JACKA PONIEDZIAŁKA i MACIEJA STUHRA. - Przez telefon tylko będę mogła porozmawiać z Janem Klatą, gdyż ten opuścił już Łódź.

- PIERWSZE W HISTORII WYDANIE MBK Z ŁODZI!

- Ale... jak zazwyczaj - nie ograniczamy się do jednego tematu. Tym razem - niespodzianka - "nasz GŁOS" - ANIA JOPEK - także tylko przez telefon, za to z okazji jej występu w Teatrze Wielkim w Łodzi w przyszłą niedzielę. -Zapowiada się Wydarzenie! - Przypomnę: jesteśmy także patronami Jo&Co.

 

- Fotki. Nasi goście w różnych sytuacjach i miejscach: w studiach Pr III przy Myśliwieckiej 3/5/7 i w Szparce.

- Filmik. Teledysk ...został nakręcony do "Ziemi Obiecanej" w reżyserii Andrzeja Wajdy. Andrzej Seweryn, Wojciech Pszoniak oraz Daniel Olbrychski śpiewają piosenkę z muzyką Zygmunta Koniecznego do słów Jonasza Kofty!!

- TNBS - czyli pełna wdzięku :) rozmowa z panem profesorem JERZYM LIMONEM - dyrektorem GTS - Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego - z okazji pierwszych urodzin tej instytucji kultury:

-  Zapraszamy.

- Baszka Marcinik i Wojtek Dorosz - wydawca.

Fotorelacja pana Andrzeja Jakubasa z łódzkiej audycji:

Czytaj także

Anioły w Ameryce

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2007 10:35
Warlikowski zręcznie teatralizując "Anioły w Ameryce", nie tworzy ważnego spektaklu, ale rzetelną adaptację ważnego dramatu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

w mbk 31 stycznia 2007

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2007 22:00
Co słychać w TR Warszawa?
rozwiń zwiń

Czytaj także

w mbk 17 maja 2009

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2009 14:00
29 WARSZAWSKIE SPOTKANIA TEATRALNE przekroczyły półmetek. - Pozostał jeszcze tydzień z tego prawie trzy-tygodniowego Festiwalu, tydzień, za to JAKŻE ATRAKCYJNY!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magazyn Bardzo Kulturalny

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2009 14:00
- Po długiej serii wydań RBK krakowskich - czas na ... krótką serię wydań RBK nadmorskich.- W GDAŃSKU do dzisiaj trwa ALL ABOUT FREEDOM FESTIVAL.
rozwiń zwiń