X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Raport Bardzo Kulturalny

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2009 14:00
- NAGRODY LITERACKIE - FESTIWALE TEATRALNE i INNE - oto aktualne "menu" bardzo kulturalne. - NAGRODY zatem: - dla Tkaczyszyna - Dyckiego - Nike, dla Herty Mueller - Nobel, dla TADEUSZA ...DĄBROWSKIEGO - Kościelskch.
Audio

I - za ostatnim z laureatów podążyliśmy ... aż na Okęcie, skąd pewnego poranka , po ogłoszeniu werdyktu, odlatywał na festiwal literacki.

- Kiedy słuchamy tego wydania, poeta zapewne powraca już do Trójmiasta (bo z trzema miastami jest związany obecnie) - w dzień po wręczeniu mu w Krakowie Nagrody Kościelskich za "Czarny Kwadrat", wydany przez krakowskie malutkie, ale zacne Wydawnictwo A5 Państwa Krynickich.

- Bedąc w ubiegłym tygodniu w Gdańsku na Festiwalu Yach Film, wpadłam (Magdzie Kunickiej Paszkiewicz dziękuję za przepustkę) do Sopotu, gdzie wydawany jest dwumiesięcznik literacki TOPOS, a jego redaktorem jest Tadeusz Dąbrowski i z redaktorem nacz. - panem KRZYSZTOFEM KUCZKOWSKIM chwilę porozmawiałam o laureacie.

... nie, żebym się chwaliła, ale - o tym wszystkim - dziś - w RBK...

- Nie tylko o tym, bo ...wczoraj we Wrocławiu rozpoczął się V MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TEATRALNY DIALOG, a o nim opowiedziała mi, kiedy byłam z kolei przed dwoma tygodniami we Wrocławiu, jego założycielka i dyrektor - pani KRYSTYNA MEISSNER.

 

- Rzadko bywam w warszawskch teatrach, ale i w nich rozpoczął się sezon. Reprezentowany na Dialogu TR dał już pierwszą premierę sezonu - "Solaris. Raport" w reż. Natalii Korczakowskiej i o tym porozmawiamy niebawem, a tym razem z warszawskich teatrów wybieram Teatr Syrena, który ma nowgo dyrektora od początku tego roku. To - WOJCIECH MALAJKAT i jego posłuchamy.

- Będąc w Krakowie na uroczystości wręczenia Nagrody Kościelskich, z tęsknotą spoglądam ku północy, bo tam - nowy - jubileuszowy sezon w Operze Bałtyckiej, Transvizualia w Gdyni oraz nowy spektakl w Teatrze im. Gombrowicza - "Tramwaj zwany pożądaniem" w reżyserii Piotra Kruszczyńskiego.

- Tymczasem za tydzień i za dwa tygodnie przyjdzie nam powrócić do Krakowa: na Festiwal Piosenki Studenckiej oraz na Festiwal Czesława Miłosza.

- Do usłyszenia.

Baszka Marcinik

Czytaj także

HERTA MULLER z Nagrodą Nobla

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2009 21:00
HERTA MULLER otrzymała w Filharmonii w Sztokholmie z rąk króla Karola XVI Gustawa Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. O szanownej laureatce, o jej twórczości o Mowie Noblowskiej będziemy rozmawiać dziś po 21.00. Do usłyszenia!
rozwiń zwiń