X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Raport Bardzo Kulturalny

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2009 14:00
- Dziś - KRAKÓW PO RAZ TRZECI! - Tym razem z powodu - I FESTIWALU LITERACKIEGO IM. CZESŁAWA MIŁOSZA.
Audio

Nie mogło nas było zabraknąć na tym święcie literatury.

- Czesław Miłosz ... u nas w Pr III jakże często (studio radiowe nie było Mu obce; pracował bowiem w Wileńskim Radiu przed wojną).

- My bywaliśmy na poprzednich Festiwalach z Jego udziałem w Krakowie: Spotkania Poetów Wschodu i Zachodu oraz Amerykanie w Krakowie. - Wszystkie te spotkania inicjował redaktor Znaku - JERZY ILLG i zaprosiłam Go do pełnienia roli współgospodarza podczas naszej rozmowy w trzecim dniu Festiwalu. - Red. zaproponował, by zaprosić panią IRENĘ GRUDZIŃSKĄ-GROSS, TOMASA VENCLOVĘ, ADAMA ZAGAJEWSKIEGO oraz - z grona młodych - TADEUSZA DĄBROWSKIEGO. - Czy znakomici goście Festiwalu zaszczycą nas swoją obecnością i przybędą na kawę do Cafe Trema, zobaczymy.

- Obok - fotka, na której jeden z gości Festiwalu - pan Ryszard Krynicki (w Wyd. a5 ukazały się właśnie Jego Wiersze Wybrane); fotka - zrobiona na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie przez Sylwię Domańską.

- Obok link do strony Festiwalu - http://miloszfestival.com/

- Wydanie wszak zaczniemy krótką rozmową z GRAŻYNĄ GRABOWSKĄ - prezes Targów w Krakowie, zapowiadającą 13 Targi Książki w Krakowie. -

- To  życie kulturalne zarządza naszym programem podróży. - Szkoda tylko, że zaniedbujemy teatr ... a np. w warszawskich/ wokół nich - sporo konfliktów. - Nie wiadomo, jak potoczą się losy Teatru Studio; dyrektor Teatru Syrena - WOJCIECH MALAJKAT (z którym tak optymistycznie rozmawialiśmy zaledwie kilka tygodni temu) - obawia się także o los swojej sceny.

- Na horyzoncie - sporo - poza tym - premier: w Operze Narodowej, w Teatrze Studio ( jednak ), w Starym Teatrze w Krakowie, w Teatrze Polonia w Warszawie...

- Do usłyszenia.

Baszka Marcinik

Czytaj także

Umysł zniewolony

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2007 11:39
W kolejnych tomikach, esejach i wspomnieniach Miłosz wciąż siebie pyta: wierzę czy nie? Jestem skruszonym grzesznikiem - czy bezwzględnym egoistą, który udaje moralistę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czwartki poetyckie: Czysta nuta nad otchłanią

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2009 12:49
27 sierpnia 2009, godz. 22:30
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czas na poezję Czesława Miłosza

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2010 19:04
„Jest jednym z największych poetów naszych czasów”. (Josif Brodski o Czesławie Miłoszu)
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójkowy Znak Jakości

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2009 12:00
Jasmina Wójcik- Festiwal Literacki im. Czesława Miłosza-Beats Of Freedom- Gabloty edukacyjne-Zapraszamy!
rozwiń zwiń