Magazyn Bardzo Kulturalny

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2010 14:00
- Na przekór okolicznościom proponujemy wyprawę ( podobnie jak w Trójce pod Księżycem ) prawdziwie europejską : Essen - Edynburg - Paryż. - ESK 2010 - Fringe 2010 - premiera w ... Odeonie.

- Realia są takie:

- EUROPEJSKA STOLICA KULTURY RUHR.2010 zaprezentowała się w poniedziałek w Warszawie ( kandydatka ESK 2016 )

- Konferencja na temat, "jak dostać się na Fringe" odbyła się w Warszawie ubiegłą sobotę

- Premiera w paryskim Odeonie - już za kilka dni i dotarło do nas zaproszenie z Nowego Teatru

.

- Wspomniana więc wyżej wyprawa odbywa się tylko w naszej wyobraźni, choć nie do końca to "stacjonarne" wydanie RBK, gdyż każde z nagrań powstało w innym miejscu: w Ambasadzie Niemiec, w Instytucie Teatralnym i w studiu.

- Usłyszą Państwo głosy: SUZANNE SKIPIOL, PIOTRA GRUSZCZYŃSKIEGO oraz TOMASZA BORKOWEGO, a także GRZEGORZA JARZYNY i JERZEGO SOSNOWSKIEGO.

- Premierę w Paryżu przygotowuje Krzysztof Warlikowski. - To ... "Tramwaj" ( według "Tramwaju zwanego pożądaniem" T.Williamsa )

- W Essen natomiast - premiera w reżyserii Grzegorza Jarzyny. - To "Aretea" ( według "Odyseji" Homera).

- A, skąd Jerzy Sosnowski?

- To, z okazji dzisiejszej premiery na Scenie Teatralnej Trójki, której bohaterką jest Maria Komornicka ( pisarka okresu Młodej Polski, którą Jerzy żywo interesuje się ).

- Zapraszam, pełna obaw, że "nie zmieścimy się".

- Baszka Marcinik

- Z ostatniej chwili: dziś w TR premiera "Wiarołomnych" wg Bergmana w reżyserii Artura I. Urbańskiego.  4.02 do Warszawy przyjeżdża Bartosz Porczyk z rewelacyjną "Smyczą" ( z Teatru Polskiego we Wrocławiu )--

- Za tydzień - kierujemy naszą uwagę na DOLNY ŚLĄSK! - Wrocław - właśnie i Wałbrzych. - Dyrektor wałbrzyskiego Teatru - Sebastian Majewski jest w Warszawie, gdzie współtworzył finisaż Forum Dramaturgicznego (ROZDROŻE MA STYL), a dyrektor wrocławskiego  Teatru Polskiego przybędzie do Warszawy lada dzień. - Obaj panowie będą mieli szansę zaprezentować swoje teatry/inne działania na półmetku sezonu 2009/2010.

- Uwaga! - Jeżeli będziemy walczyć o złoto ( szczypiorniak - wiadomo ), słuchowisko przemieści się na przyszłą niedzielę. - Wiadomość z soboty: nie będziemy walczyć o złoto. Słuchowisko nadamy więc zgodnie z programem.

- Wszystkim "nocnym Markom", które napisały do nas po TZJ/TPK ( wokół teatru Grzegorza Jarzyny ) bardzo dziękuję. - Nie wygrałam podczas trwania audycji z komputerem :( Pozdrawiam więc tych, którzy mają sesję oraz naszych Drogich Słuchaczy za granicą , w Polsce - naturalnie - też:)

Czytaj także

Nowy Teatr Nowy

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2008 12:35
W inauguracyjnym repertuarze Nowego Teatru przewidziano m.in. pokaz spektaklu Alvisa Hermanisa z Rygi, ośmiogodzinne widowisko w reżyserii Krystiana Lupy „Factory 2” oraz liczne koncerty i odczyty. Najważniejszym wydarzniem tego sezonu będzie premiera sztuki Krzysztofa Warlikowskiego „(A)pollonia”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Projekt Nowego gotowy

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2009 06:48
Do tej pory wiadome było, że Nowy Teatr zajmie budynki użytkowane obecnie przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania mieszczące się na Starym Mokotowie, przy ulicy Madalińskiego. 7 kwietnia jego dyrektor Krzysztof Warlikowski ujawnił jak zostanie zagospodarowana licząca 2285 m2 hala oraz otaczająca budynek przestrzeń. Zwyciężyła koncepcja pracowni KKM Kozień Architekci z Krakowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

(A)pollonia doceniona w Awinionie

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2009 16:28
Fracuski dziennik "Le Figaro" rozpoczął podsumowania kończącego się jutro Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego w Awinionie. Do najlepszych przedstawień festiwalu gazeta zaliczyła "(A)pollonię" warszawskiego Nowego Teatru w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"T.E.O.R.E.M.A.T." triumfatorem

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2010 09:06
Spektakl "T.E.O.R.E.M.A.T." wystawiony w TR Warszawa jest triumfatorem Ogólnopolskiego Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Europejskiej. Spektakl zdobył Grand Prix konkursu, który jest już organizowanego po raz piąty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

w Klubie Trójki 27 grudnia 2007

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2007 21:00
Dziś, tradycyjnie, w czwartek poprzedzający Sylwestra - próba podsumowania roku, który się kończy. - Po raz pierwszy wszak skoncentrujemy się na teatrze i po raz pierwszy także "wyprowadzimy" w tym celu Klub poza granice studia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

w Klubie Trójki 27 marca 2008

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2008 21:00
47. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU. - "Prawdą jest, że igranie z ogniem to wielkie ryzyko, ale także wielka szansa. Można się sparzyć, ale można doznać oświecenia i olśnienia".
rozwiń zwiń