X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

23. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2018 22:00
Festiwal w kurorcie na Wyspie Wolin ma już długą tradycję, MBK był jednak na nim po raz pierwszy.
Audio
  • MBK odwiedza Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach (Magazyn bardzo kulturalny/Trójka)
Olaf Lubaszenko i Barbara Marcinik
Olaf Lubaszenko i Barbara MarcinikFoto: Wojciech Dorosz/Polskie Radio


23. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach
23. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach

Festiwal Gwiazd rozpoczął się 4 lipca, zakończył 7 lipca, zatem w "Magazynie bardzo kulturalnym" prezentujemy rodzaj jego podsumowania, powstałego w ostatnim dniu spotkań, spektakli, koncertów i licznych atrakcji "dla dorosłych i dla dzieci". Festiwal ten, odbywając się podczas sezonu wakacyjnego, jest naturalnie stworzony z myślą o wypoczywających w Międzyzdrojach, ma więc charakter rozrywkowy, choć dyrektor artystyczny – Olaf Lubaszenko – proponuje także nieco trudniejszy repertuar. I tak, w Roku Herberta, mieliśmy szansę posłuchać jego twórczości czy obejrzeć psychodramę Yasminy Rezy pod tytułem "Bóg mordu". W Kinie Pod Gwiazdami pokazano film zarówno debiutanta – Pawła Maślony, jak i mistrza – Janusza Majewskiego. Z 18. Festiwalu Dwa Teatry "przywieziono" trzy spektakle Teatru TVP, prezentowane w Sopocie w konkursie: "Żabusię" w reżyserii wielokrotnej laureatki Dwóch Teatrów Anny Wieczur-Bluszcz, "Marszałka" w reżyserii Krzysztofa Langa oraz Grand Prix, czyli "Inspekcję" Jacka Raginisa-Królikiewicza. Z kim udało nam się spotkać w MBK? Zapraszamy do słuchania, podekscytowani faktem, że niemal wprost ze Wschodniego Wybrzeża wybraliśmy się w tym roku na Wybrzeże Zachodnie, z Zatoki Gdańskiej na Wyspę Wolin. Trójka i Jedynka są patronami festiwalu. Dziękujemy za zaproszenie! 


fot. Wojciech Dorosz/Polskie Radio fot. Wojciech Dorosz/Polskie Radio


I znów, tradycyjnie, wydaniu "monograficznemu" towarzyszy tzw. inny temat. Tym razem otwieramy nim 25. Sopockie Lato Teatralne, które rozpoczęło się w Teatrze Atelier w Sopocie 5 lipca. Do tradycji także należy inaugurowanie SLT przez jego twórcę – Andre Hubnera-Ochodlo. Od lat Teatr Atelier prezentuje głównie program muzyczny. Na jubileusz Andre przygotował wraz z Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie premierę dramatyczną. Będą również inne spektakle i oczywiście stałe punkty programu, jak: Międzynarodowe Spotkania z Kulturą Żydowską oraz Konkurs Na Interpretację Piosenek Agnieszki Osieckiej i recitale. Trójka od prawie ćwierć wieku patronuje Sopockiemu Latu Teatralnemu, powracamy więc do Sopotu. 30 czerwca rozpoczął się też sezon letni Teatru im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Przedstawienia pokazywane są na Scenie Letniej na plaży w Orłowie oraz pod pokładem Daru Pomorza.

Szkoda, że nie mogliśmy zobaczyć "Wesela" Jana Klaty, zaproszonego na słynny festiwal muzyczny w Gdyni, ale… "wszystkiego mieć nie można". Można natomiast nadal jeszcze cieszyć się początkiem lata!

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 8.07.2018
Godzina emisji: 21.08

Czytaj także

18. Festiwal Dwa Teatry już za dwa tygodnie!

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2018 22:00
To ostatnie przed rozpoczęciem 18. Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry spotkanie w "Magazynie bardzo kulturalnym" omawiające program tego wydarzenia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieoficjalne rozpoczęcie sezonu wakacyjnego 2018

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 15:00
Tegoroczne wakacje zaczynają się wraz z latem kalendarzowym, czyli 22 czerwca. My sezon festiwalowo-wyjazdowy inaugurujemy uroczyście zazwyczaj na Festiwalu Dwa Teatry.
rozwiń zwiń

Czytaj także

18. Festiwal Dwa Teatry. Półmetek za nami!

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2018 22:00
To pierwszy od lat przygotowany z takim rozmachem festiwal mediów publicznych. Oba teatry: Polskiego Radia i Telewizji Polskiej, realizują misję, ale poziom tej realizacji jest uzależniony od tego, jakimi środkami dysponują.
rozwiń zwiń