Magazyn w Narodowym - 15 lutego 2009

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2009 14:00
"Lekkomyślna siostra" Włodzimierza Perzyńskiego w Narodowym. Magazyn z Narodowego.
Audio

Po "Lalce" wg Prusa w T.Polskim i po "Dziejach Grzechu" wg Żeromskiego w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu - czas na "Lekkomyślną siostrę" Perzyńskiego w Teatrze Narodowym w Warszawie. - Przed nami jeszcze ... "Trylogia" w Starym Teatrze.

- Czy to zestawienie coś znaczy? - A, jeśli wynika z przypadku, to czy nie warto zastanowić się nad nim? - W każdym razie - MBK - już po raz trzeci z samego Teatru Narodowego i to nie jest przypadek. Trójka patronuje bowiem trzeciemu już spektaklowi na Scenie Narodowej i MBK znów ma niełatwe zadanie: zanim ochłonie musi odnieść się do "bardzo świeżego" spektaklu.

 

- Zaprosiliśmy do rozmowy: AGNIESZKĘ GLIŃSKĄ - reżyser-kę spektaklu i odtwórczynię roli tytułowej oraz panów: KRZYSZTOFA STELMASZYKA (nieobecny uspr.) I ZBYSZKA ZAMACHOWSKIEGO, a także kompozytora - MACIEJA MAŁECKIEGO.

- Wydanie rozpoczniemy wszak zaproszeniem do czytania nowego numeru Notatnika Teatralnego, poświęconego najmłodszym reżyserom teatralnym. Po spotkaniu prezentującym NT w Instytucie Teatralnym rozmawiałam przez chwilę z red. KRZYSZTOFEM MIESZKOWSKIM oraz z AGNIESZKĄ OLSTEN.

- A poniżej - w TNBS - "subiektywna" i "niezobowiązująca" ( absolutnie niekompletna ) relacja - czyli raczej "notatka" z wernisażu wystawy w Zachęcie: "Performer". - TNBS - jak zwykle - dla szczególnych entuzjastów danego tematu. A zatem ... 13 lutego ...


Premiera w sobotę, 14 lutego 2009, a my byliśmy na próbie. W obsadzie i na zdjęciach między innymi: Ewa Konstancja Bułhak, Patrycja Soliman, Paweł Paprocki, Krzysztof Stelmaszyk, Zbigniew Zamachowski, Agnieszka Glińska oraz Piotr Grabowski.

Czytaj także

Lekkomyślna siostra

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2009 15:58
Na scenie przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego trwają ostatnie próby przed sobotnią premierą „Lekkomyślnej siostry”. Z tekstem mistrza polskiego naturalizmu teatralnego- Włodzimierza Perzyńskiego- postanowiła zmierzyć się Agnieszka Glińska, którą, po kilku latach przerwy, publiczność ponownie zobaczy na scenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klaustrofobia w Narodowym- WYGRAJ BILET

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2008 11:46
Autorską wersję mitu o "Ifigenii w Aulidzie”, córce Agamemnona złożonej przez ojca bogom w ofierze, przygotowała w Teatrze Narodowym Antonina Grzegorzewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sześć scen w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2009 10:51
Spotkanie Teatrów Narodowych to międzynarodowy festiwal, który odbędzie się w październiku i listopadzie 2009 w Warszawie. Jego inicjatorem jest Teatr Narodowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bałkański Don Juan

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2009 14:43
Spotkanie Teatrów Narodowych w Warszawie trwa już od października. W tym tygodniu do stolicy przybyła grupa aktorów z Narodowego Teatru im. Iwana Wazowa w Sofii.
rozwiń zwiń